حرکت صعودی در بازارهای طلا و نقره

فلزات گران‌بها

قیمت فلزات گرانبها (به ویژه نقره) در 12 ژوئیه رشد کوتاهی را آغاز کرد و سپس دوباره عقب نشینی کرد، بسیاری نسبت به ادامه روند صعودی قیمت طلا تا پایان سال 2023 خوشبین هستند و با کاهش ارزش دلار، فلزات گرانبها برای سرمایه گذاران مقرون به صرفه تر شدند.

با این حال، بسیاری همچنان انتظار افزایش نرخ بهره دیگری از سوی فدرال رزرو را دارند که خوش‌بینی معامله گران طلا را کاهش می‌دهد.

بین 1 ژوئن تا 1 ژوئیه، قیمت فلزات گرانبها تا حدودی کاهش یافت که در نهایت باعث پایین آمدن شاخص شد، شاخص فلزات گرانبها MMI (شاخص فلزات ماهانه) نسبت به ماه قبل 6.71 درصد کاهش یافت.

بر خلاف سایر فلزات گرانبها، بازارهای پالادیوم در سال گذشته در حال کاهش بوده است. در ماه جولای، قیمت ها در مقایسه با روند نزولی کلی در سال 2023 اندکی افزایش یافت. حرکت صعودی و به دنبال آن تایید صعودی، از بازار صعودی پالادیوم حمایت می کند.

بازار پلاتین در کوتاه مدت در حال افزایش است

مانند قیمت طلا، نقره و سایر فلزات گرانبها (به جز پالادیوم)، بازارهای پلاتین از ابتدای ماه جولای افزایش قیمت داشته اند. با این حال، در مورد پلاتین، مشخص نیست که آیا این حرکت صعودی ادامه خواهد داشت یا خیر. عقب نشینی های جزئی در روند ممکن است رخ دهد. با این حال، شواهد کافی برای تأیید بازگشت واقعی به سمت نزولی نیست.

قیمت فلزات گرانبها: نقره

نقره در اوایل و اواسط جولای موفق شد بیش از سایر قیمت‌های فلزات گرانبها افزایش یابد. مانند طلا، نقره حرکت صعودی را در کوتاه مدت نشان می دهد، با این حال با توجه به نزدیک شدن قیمت ها به مناطق مقاومت، مشخص نیست که آیا نقره به این حرکت صعودی قیمت ادامه می دهد یا خیر.

این می تواند فشار نزولی بر بازارهای نقره را افزایش دهد. به نظر می رسد در صورت رد شدن قیمت، عقب نشینی رخ دهد.

اگرچه قیمت طلا از ابتدای ژوئیه روند صعودی داشته است و قدرت صعودی و حرکت صعودی مداوم را نشان می دهد، قیمت طلا اکنون در نزدیکی مناطق مقاومت قرار دارد.

این می تواند فشار نزولی اعمال کند. با این حال، روند بازار برای قیمت طلا صعودی به نظر می رسد.

اقدام نزولی قیمت می تواند در صورت عقب نشینی قیمت ها را به سمت پایین بکشاند.

حرکت صعودی در بازارهای طلا و نقره
قیمت فلزات گرانبها افزایش موقتی را تجربه کرده است، اگرچه به دلیل افزایش احتمالی نرخ بهره و احتمال اعمال فشار نزولی توسط مناطق مقاومت، مشخص نیست که آیا این روند ادامه خواهد داشت یا خیر. برخلاف سایر فلزات گرانبها، بازارهای پالادیوم شاهد کاهش مداوم بوده اند، اگرچه در ماه جولای افزایش اندکی مشاهده شد که به طور بالقوه نشان دهنده بازار صعودی پالادیوم است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

علیرغم افزایش قیمت طلا، نقره و پلاتین از ابتدای ماه جولای، عدم اطمینان از ادامه این روند وجود دارد زیرا نشانه هایی از فشار نزولی و کاهش احتمالی قیمت در افق مشاهده می شود.

Image