دهیاری های ایران از پروژه بزرگ نیروگاه خورشیدی بهره مند می شوند

انرژی خورشیدی

این پروژه که توسط سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) هدایت می‌شود، با هدف مشارکت نزدیک به 3 مگاوات از ظرفیت انرژی سبز به ظرفیت یک گیگاوات موجود ایران است.

هر پنل دارای ظرفیت 5 کیلووات است و هزینه برآوردی پروژه 10 میلیون دلار است. بودجه این طرح از ترکیبی از سرمایه گذاری های دولتی و خصوصی تامین می شود.

محمود کمانی، مدیرعامل ساتبا، آن را بزرگ‌ترین پروژه نیروگاه خورشیدی در مقیاس کوچک در مناطق روستایی ایران توصیف می‌کند که معیشت جوامع روستایی را بهبود می‌بخشد و اتکا به سوخت‌های فسیلی را کاهش می‌دهد.

این تعهد با برنامه گسترده‌تر ایران برای تولید 5 گیگاوات برق از منابع تجدیدپذیر تا سال 2025 مطابقت دارد که نشان‌دهنده تعهد این کشور به پایداری و کاهش وابستگی به سوخت‌های فسیلی است.

اصفهان، استانی که این پروژه در آن در حال انجام است، یک قطب شهری و فرهنگی قابل توجه در مرکز ایران است که به دلیل آثار تاریخی و معماری خود از جمله میدان باشکوه نقش جهان شهرت دارد.

دهیاری های ایران از پروژه بزرگ نیروگاه خورشیدی بهره مند می شوند
ساخت 690 نیروگاه فتوولتائیک روی پشت بام در دهستان های استان اصفهان در حال انجام است. هدف این است که ظرف 10 ماه آینده این نیروگاه ها به شبکه برق سراسری متصل شوند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

انتظار می رود این پروژه در مرحله ساخت و ساز مشاغل متعددی ایجاد کند و پس از بهره برداری از ایستگاه ها، موقعیت های دائمی ایجاد کند.

برچسب ها
Image