تایوان به دنبال جایگزینی انرژی هسته ای با LNG است

گاز طبیعی

تایوان ال ان جی بیشتری را برای تحویل در سال آینده خریداری می کند زیرا یک راکتور هسته ای را بسته است و قرار است تا سال 2025 تولید انرژی هسته ای را به تدریج متوقف کند.

تاجران آشنا به معاملات روز جمعه به بلومبرگ گفتند، شرکت CPC تایوان این هفته حداقل 10 محموله LNG را برای تحویل بین ماه می امسال تا مارس سال آینده از طریق مناقصه خریداری کرد.

به گفته تاجران، خرید LNG همچنین بخشی از استراتژی تایوان برای تهیه گاز بیشتر برای جبران کاهش تولید انرژی هسته ای است. این هفته، واحد 2 نیروگاه اتمی کوئوشنگ تایوان از حالت آفلاین خارج شد و پس از انقضای مجوز بهره برداری 40 ساله از رده خارج خواهد شد.

اکنون دو رآکتور هسته ای باقی مانده در تایوان در نیروگاه هسته ای Maanshan فعال هستند.

انتظار می رود این راکتورها در سال های 2024 و 2025 تعطیل شوند. حزب پیشرو دموکراتیک تایوان که در سال 2016 انتخاب شد و در سال 2020 مجددا انتخاب شد، سیاست حذف تدریجی تولید هسته ای تا سال 2025 را دارد.

در حالی که تایوان به سمت حذف تدریجی انرژی هسته‌ای خود ادامه می‌دهد، پس از تهاجم روسیه به اوکراین که قیمت نفت، گاز طبیعی و زغال‌سنگ را افزایش داد و نگرانی‌های امنیتی انرژی را برانگیخت، دیگر کشورها در حال تجدیدنظر در استراتژی تولید هسته‌ای خود هستند.

حتی ژاپن نیز انرژی هسته ای را به عنوان یک منبع انرژی کلیدی باز می گرداند. ژاپن که متعهد شده بود در پی فاجعه فوکوشیما انرژی هسته ای را به عنوان منبع برق کاهش دهد، اکنون در حال بررسی استفاده طولانی تر از انرژی هسته ای است.

در پایان سال گذشته، دولت ژاپن یک سیاست جدید انرژی هسته‌ای را تأیید کرد که این کشور عمدتاً از زمان فاجعه فوکوشیما در سال 2011 کنار گذاشته بود. هیئتی از کارشناسان زیر نظر وزارت صنعت ژاپن در اواخر سال گذشته تصمیم گرفتند که ژاپن اجازه توسعه راکتورهای هسته ای جدید را بدهد و به راکتورهای موجود اجازه دهد پس از محدودیت فعلی 60 سال کار کنند.

تایوان به دنبال جایگزینی انرژی هسته ای با LNG است
تایوان در حال حذف تدریجی تولید انرژی هسته ای تا سال 2025 و جایگزینی آن با LNG است تایوان نیروگاه هسته‌ای کووشنگ خود را این هفته تعطیل کرده است و دو راکتور باقی‌مانده در سال‌های 2024 و 2025 تعطیل خواهند شد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

ژاپن در حال تجدید نظر در سیاست خود در زمینه تولید انرژی هسته‌ای پس از اوکراین است و امکان توسعه راکتورهای جدید و گسترش عملیات راکتورهای موجود را فراهم می‌کند.

Image