مشکلات اقتصادی مصر می تواند به صنعت پر رونق انرژی آن آسیب برساند

انرژی

خوش بینی در مورد آینده مصر به عنوان یک قطب انرژی همچنان قوی است، زیرا ذخایر گاز طبیعی در دریای شرق مد فراوان است و اکتشافات جدید هنوز در حال انجام است.

همکاری فزاینده بین مصر، اسرائیل، قبرس و یونان برای کسب درآمد و یکپارچه سازی ذخایر موجود به طور همزمان، از پیامدهای تهاجم روسیه به اوکراین و نگرانی‌های موجود در مورد امنیت انرژی در اروپا تقویت شده است. از نظر تولید گاز جدید، مصر در حال پیشرفت است.

شرکت انرژی بریتانیایی Energean این هفته گزارش داد که اولین گاز در دریای الامریه شمالی مصر و شمال ایدکو (NEA / NI) تحویل داده شده است. این دو پروژه در ژانویه 2021 تحریم شدند و انتظار می رفت اولین گاز ظرف 26 ماه جاری شود.

در حال حاضر، اولین استخراج گاز در چاه NEA6 تولید شده است، در حالی که سه چاه دیگر در طول سال 2023 آنلاین خواهند شد.

انتظار می رود تولید با بهره کاری در سال 2024 به 15 تا 20 کیلوبایت (88 درصد گاز) برسد و تولید از زیرساخت های موجود استفاده می کند و شامل اتصال چهار حلقه چاه زیر دریا به سکوی شمالی ابوقیر PIII Energean است.

همزمان، نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در روز 9 مارس در روزنامه ایتالیایی لا جمهوریکا اعلام کرد که اسرائیل علاقمند به تامین گاز طبیعی ایتالیا است. نتانیاهو این را پیش از سفر خود به رم گفت، جایی که مذاکرات بیشتر در مورد همکاری های اقتصادی دوجانبه در دستور کار قرار دارد.

مصر و اسرائیل قبلاً در ژوئن 2022 قراردادی را با اتحادیه اروپا امضا کردند تا صادرات LNG را افزایش دهند.

در همان زمان، اسرائیل قرارداد دیگری را با شرکت بزرگ نفت و گاز فرانسوی TotalEnergies و شرکت بزرگ ایتالیایی ENI امضا کرده است که به هر دوی آنها اجازه می دهد تا اکتشاف گاز طبیعی را در چارچوب یک قرارداد مرزی مرز دریایی با لبنان آغاز کنند.

صادرات اصلی گاز اسرائیل (و افزایش حجم بالقوه) از طریق زیرساخت‌های مصر و نیروگاه‌های LNG به هم مرتبط می‌شود یا جریان می‌یابد.

مشکلات اقتصادی مصر می تواند به صنعت پر رونق انرژی آن آسیب برساند
صادرات LNG مصر به طور ناگهانی با تقاضای بالایی مواجه شد و انتظار می‌رود در حالی که تقاضا در اروپا به رشد خود ادامه می‌دهد، رشد کند. به طور کلی، با نگاه کردن به این عوامل برونزا، آینده مصر روشن است. با این حال، بزرگترین اقتصاد آفریقای شمالی در حال سقوط است و با ادامه افزایش تورم، ناآرامی های داخلی همچنان یک تهدید بزرگ است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تورم افسار گسیخته و کاهش سریع ارزش پول ملی تأثیر مخربی بر اقتصاد مصر داشته است.

Image