پیکربندی ستاره ای برای اتصال توربین های بادی فراساحلی

انرژی بادی

Aker (شرکت فعال در صنعت انرژی) سیستم جدیدی را برای اتصال توربین های بادی فراساحلی آزمایش می کند، در این سیستم جدید با توربین هایی که در یک پیکربندی ستاره ای قرار می گیرند، ساخت مزارع بادی فراساحلی ارزان تر از روش های اتصال سنتی تمام می شود.

Aker Solutions اعلام کرده است که یک سیستم برق جدید زیر دریا را برای اتصال توربین‌های بادی دریایی در مرکز آزمایش انرژی دریایی (METCentre) در نروژ آزمایش خواهد کرد، رویکرد جدید هزینه ها را کاهش می دهد و ساخت نیروگاه های بادی فراساحلی را ساده می کند.

Aker Solutions منطقه آزمایش باد فراساحلی METCentre را با تجهیزات جدید انتقال نیروی کلکتور زیردریایی تامین خواهد کرد، این منطقه آزمایش باد فراساحلی شامل دو توربین بادی دریایی شناور است که در 10 کیلومتری ساحل جنوب غربی Karmøy نروژ قرار دارند.

جمع کننده زیر دریا از یک راه حل الکتریکی جدید برای اتصال به توربین های بادی دریایی که در یک پیکربندی ستاره ای قرار گرفته اند، به جای الگوی زنجیره ای مرسوم استفاده می کند.

طراحی جدید انعطاف پذیری در معماری مزرعه بادی را افزایش می دهد و می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در طول کابل، زمان و هزینه های نصب شود، برآوردهای اولیه نشان می دهد که هزینه های بالقوه تا 10 درصد برای یک مزرعه بادی شناور 1 گیگاواتی کاهش می یابد.

اجزای اصلی کلکتور زیردریایی شامل یک سیستم اتصال مرطوب 66 کیلو ولتی از Benestad و تابلو برق زیردریایی از ABB با کنترل نظارتی و جمع‌آوری داده‌ها است.

آکر این سیستم جدید را بر اساس تجربه‌ای که در کار بر روی راه‌حل‌های انرژی زیردریایی برای فشرده‌سازی گاز زیردریایی و بادهای شناور دریایی، مانند سیستم Hywind Tampen Equinor به دست آورد، طراحی کرد.

Arvid Nesse مدیرعامل METCentre اظهار داشت: این پروژه پیشگام به شکل‌دهی زیرساخت‌ها در پارک‌های بادی شناور در مقیاس بزرگ آینده کمک خواهد کرد.

این فناوری در حال توسعه است و این پروژه نشان می‌دهد که چگونه تخصص نروژی در زیردریایی صنعت نفت و گاز، نوآوری را در انرژی بادی دریایی شناور در مقیاس جهانی به جلو می‌برد.

Jo Kjetil Krabbe معاون اجرایی Aker Solutions Power Solutions اظهار داشت: کلکسیونر زیر دریا نمونه ای عالی از همکاری صنعتی واقعی است و با ترکیب تجربه گسترده Aker Solutions در زیر دریا با سیستم های کنترل و اتصال اثبات شده شریک ما، هدف ما حل چالش هایی است که در حال حاضر در بخش باد فراساحلی با آن مواجه است.

ما امیدواریم که این پروژه منجر به یک سیستم اثبات شده در این زمینه شود که می تواند برای سال های آینده به نفع صنعت باشد.

راه حل های Aker برای آزمایش هاب نیروی باد شناور

Aker Solutions یک قرارداد مهندسی و طراحی (FEED) با مرکز تست انرژی دریایی (METCentre) در نروژ امضا کرده است تا فناوری جدید سیستم برق زیردریایی را آزمایش کند که پتانسیل کاهش قابل توجه هزینه ها و پیچیدگی مزارع بادی فراساحلی را دارد.

در این پروژه Aker Solutions فناوری انتقال نیروی جدید Subsea Collector را برای منطقه آزمایش باد دریایی METCentre که امروز شامل دو توربین بادی دریایی شناور در 10 کیلومتری سواحل جنوب غربی Karmøy نروژ است، ارائه خواهد کرد.

منطقه آزمایشی از سال 2026 به هفت توربین بادی دریایی شناور گسترش خواهد یافت.

Subsea Collector یک راه حل جایگزین برای اتصال چندین توربین بادی به صورت الکتریکی در یک پیکربندی ستاره ای به جای الگوی زنجیره ای سنتی ارائه می دهد که به انعطاف پذیری بیشتر در معماری و ساخت مزرعه بادی دریایی اجازه می دهد.

METCentre چندین پیکربندی جایگزین برای زیرساخت کابلی جدید خود را ارزیابی کرد و با نصب آزمایشی Aker Solutions's Subsea Collector به پایان رسید تا امکان گسترش سایت آزمایش را فراهم کند.

Arvid Nesse می‌گوید: مجموعه Subsea هم برای مشتریان آزمایشی و هم برای زنجیره تامین مفید خواهد بود و پیامدهای مثبتی برای 400 عضو باد فراساحل نروژی ایجاد می‌کند.

پیکربندی ستاره ای برای اتصال توربین های بادی فراساحلی
METCentre به عنوان یک مرکز پیشرو در جهان برای آزمایش فناوری های جدید انرژی های تجدیدپذیر دریایی تحت شرایط مختلف شناخته شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

سیستم جمع کننده ستاره ای زیر دریا می تواند هزینه های ساخت پارک های بادی دریایی را تا 10 درصد کاهش دهد.

Image