تحقیقات فناوری هسته ای فضایی

هسته‌ای

شرکت وستینگهاوس الکتریک و Astrobotic یادداشت تفاهمی برای تحقیقات و توسعه فناوری های هسته ای فضایی امضا کردند.

این همکاری بر توسعه فناوری هسته ای فضایی و سیستم های تحویل متمرکز خواهد بود. وستینگهاوس گفت که این تلاش مشترک همچنین شامل تقویت زنجیره تامین هسته ای فضایی و نیروی کار در منطقه پنسیلوانیا، اوهایو و ویرجینیای غربی خواهد بود.

سیستم های شکافت نسبتاً کوچک، سبک وزن و قابل اعتماد هستند و پتانسیل آن را دارند که بدون توجه به موقعیت مکانی و سایر شرایط محیطی طبیعی، برق مداوم را فعال کنند و نمایش چنین سیستم هایی در ماه راه را برای ماموریت های طولانی مدت در ماه و مریخ هموار می کند.

وستینگهاوس در حال توسعه یک نسخه کوچک شده از ریز راکتور 5 مگاواتی eVinci خود است تا به فضاپیماها در مدار یا برای استقرار در سطح اجسام سیاره ای مانند ماه یا مریخ کمک کند و نیروی مستمری را برای تحقیقات فضایی و سایر کاربردها فراهم کند.

eVinci وستینگهاوس یک راکتور قابل حمل است که کاملاً در کارخانه ساخته شده، سوخت و مونتاژ شده است و قادر به ارائه گرما و توان ترکیبی است.

اندازه کوچک آن امکان استفاده از روش‌های حمل و نقل استاندارد و استقرار سریع و در محل، با قابلیت اطمینان برتر و حداقل تعمیر و نگهداری را فراهم می‌آورد، که آن را به ویژه برای مصرف‌کنندگان انرژی در مکان‌های دوردست مناسب می‌کند.

در ژوئن 2022، ناسا، با مشارکت Battelle Energy Alliance، پیمانکار آزمایشگاه ملی آیداهو وزارت انرژی ایالات متحده، وستینگهاوس را برای ارائه یک طرح اولیه برای یک سیستم قدرت سطح شکافت که می تواند تا پایان آماده پرتاب به ماه باشد، انتخاب کرد.

دهه سیستم قدرت شکافت کلاس 40 کیلووات برای حداقل 10 سال در محیط ماه برنامه ریزی شده است.

وستینگهاوس اعلام کرده: سادگی ذاتی فناوری eVinci از این مأموریت‌های فضایی حیاتی با ارائه یک سیستم تولید برق قابل اعتماد، انعطاف‌پذیر و کم جرم که می‌تواند به طور مستقل کار کند، پشتیبانی می‌کند.

این فناوری برای تولید برق در سطح ماه، ماهواره ها و نیروی محرکه الکتریکی ایده آل است.

Astrobotic در حال حاضر در حال توسعه LunaGrid است، یک سرویس برق تجاری که برای قطب های ماه طراحی شده است و LunaGrid یک سرویس تولید و توزیع برق است که انرژی را به فرودگرها، مریخ نوردها، زیستگاه ها، مجموعه های علمی و دیگر سیستم های سطح ماه می رساند.

این سرویس سیستم‌ها را قادر می‌سازد تا در شب قمری زنده بمانند و به طور نامحدود در ماه از قطب جنوبی قمری شروع به کار کنند.

Astrobotic قصد دارد استقرار و نمایش عناصر LunaGrid را در اوایل سال 2026 با هدف اولین LunaGrid عملیاتی تا سال 2028 در قطب جنوب قمری آغاز کند.

دیوید دورهام، رئیس سیستم‌های انرژی وستینگهاوس، گفت: وستینگهاوس از شراکت با Astrobotic برای ارائه موج بعدی فناوری هسته‌ای نوآورانه که برای پیشبرد اکتشافات فضایی و حمایت از مأموریت‌های دفاع ملی حیاتی است، هیجان‌زده است.

جان تورنتون، مدیر عامل Astrobotic گفت: Astrobotic و Westinghouse ریشه های عمیقی در پیتسبورگ دارند و ما هیجان زده هستیم که از توانایی های هر دو شرکت برای پیشروی در آینده فناوری ها و خدمات انرژی فضایی استفاده کنیم.

تحقیقات فناوری هسته ای فضایی
Westinghouse می خواهد فناوری هسته ای مدولار زمینی خود را برای استفاده در فضا تبدیل کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

وستینگهاوس الکتریک، یک شرکت انرژی هسته ای و استارتاپ ماه نورد Astrobotic می خواهند فناوری های هسته ای توسعه یافته مشترک را به ناسا و ایالات متحده ارائه دهند.

Image