Lexus GX 2024 ظاهری جدید و پیشرفته و فناوری بهبود یافته دارد

خودرو

بهبودهای مدل جدید لکسوس شامل سیستم تعلیق با کنترل الکترونیکی، موتور توربو و نقاط جوش دقیق برای حفظ وزن (و تعادل) است.

لکسوس به GX SUV خود تغییری اساسی داده است، GX دارای موتور جدید، سیستم تعلیق جدید و فناوری جدید است که همگی بر روی جدیدترین پلت فرم شاسی بلند - و کامیون - تویوتا هستند.

GX 550 با طراحی جدیدی که به نظر می‌رسد لبه‌های آن از فلز براق تراشیده شده است، نسبت به نسل قبلی تیزتر و مربع‌تر به نظر می‌رسد.

همانطور که ضرب المثل می گوید، با این حال ظاهر فقط پوست عمیق است و مهندس ارشد لکسوس GX، کوجی تسوکاساکی، موافق این ضرب المثل است، وقتی از او می‌پرسند که کدام اول شد، طراحی یا مهندسی، با تأکید می‌گوید مهندسی.

او گفت: پلتفرم اول و بالاتر از همه چیز بود.

تیم مهندسی با پلتفرم جهانی GA-F تویوتا شروع به کار کرد و با جهش، یک SUV توانا و مورد انتظار در جاده ساخت.

قوی تر و سبک تر

در خط تولید، GX بین بزرگترین خودروهای لکسوس در خط تولید، LX و TX و کراس اوور کوچکتر RX جای می گیرد و جابه جایی کمتر به علاوه توربو، برابر با قدرت بیشتر در سال 2024 است و اعداد داستان را نشان می دهند.

GX جدید به یک موتور 3.4 توین توربو V6 مجهز شده است که 349 اسب بخار قدرت و 479 پوند فوت گشتاور تولید می کند و این یک جهش بزرگ در مقایسه با نسل قبلی است که از یک موتور 4.6 لیتری V8 با 301 اسب بخار قدرت و 329 پوند فوت گشتاور بهره می برد.

واضح است که لکسوس با این SUV در حال بازی در روند صعودی فرود یا خارج از جاده است، این برای جفت تریم جدید - Overtrail و Overtrail-Plus - که روی لاستیک های همه منظوره 33 اینچی بزرگ سوار می شوند و به تنظیماتی برای خاک، شن، گل و برف مجهز شده اند، دو برابر می شود.

یکی از راه‌هایی که آنها به آن دست یافتند، استفاده از صفحات جوشی غیرخطی بود که ورقه‌های فولادی با ضخامت و مواد متفاوت هستند که توسط جوش لیزری به هم متصل شده و سپس با فشار شکل می‌گیرند، با مشخص کردن نقاط جوش دقیقاً در جایی که بیشتر مورد نیاز است، خودرو کاهش وزن قابل توجهی را در عین حفظ استحکام خود دریافت می کند.

وزن کم کردن تفاوت را ایجاد می کند: لکسوس GX جدید حدود 750 پوند از رقیب هدف خود، لندرور دیفندر 130 سبک تر است. یک لندرور دیفندر 130 6415 پوند وزن دارد، در حالی که GX جدید حداکثر وزن آن 5666 است، مهندسان لکسوس قصد دارند این کار را در هندلینگ و مانور بهتر برای استفاده در داخل و خارج از جاده انجام دهند.

کوجی تسوکاساکی، مهندس ارشد GX به PopSci گفت: بزرگترین تفاوت بین مدل های خروجی و جدید GX افزایش استحکام حتی با وزن کمتر است. او می‌گوید که معمولاً افزایش سفتی باعث افزایش وزن می‌شود، اما فریم سبک‌تر و فرآیند جوشکاری ترازو را متعادل می‌کند.

کنترل های الکترونیکی سیستم تعلیق را بهبود می بخشد

از بسیاری جهات، لکسوس GX 2023 قدیمی بود و موتور V8 تنفس طبیعی (غیر توربو) و رابط اطلاعات سرگرمی قدیمی خود را حفظ کرد و نسل دوم SUV با مدل 2010 آغاز شد و تا حد زیادی قبل از مدل 2024 که در چند ماه آینده در دسترس خواهد بود، بدون تغییر باقی مانده است.

چهار چرخ متحرک همچنان یک ویژگی استاندارد در GX است، در حالی که نسل قبلی GX شامل یک سیستم تعلیق دینامیکی جنبشی (به اختصار KDSS) بود، یک سیستم مکانیکی که تثبیت کننده های جلو و عقب را با سیلندرهای هیدرولیک متصل به هم تنظیم می کرد.

برای سال 2024، لکسوس سیستم تعلیق را با یک نسخه کنترل شده الکترونیکی به نام E-KDSS که در تریم های Overtrail و Overtrail-Plus موجود است، عرضه کرد.

این خودرو از سنسورهای درون میله‌های ضد رول در جلو و عقب برای تنظیم تثبیت‌کننده‌ها استفاده می‌کند که باعث بهبود مفصل چرخ‌ها می‌شود. (که باعث می‌شود هر چهار لاستیک در تماس با زمین در زمین‌های ناهموار قرار بگیرند)

میله‌های تثبیت‌کننده، که به آن میله‌های نوسانی نیز گفته می‌شود، یک بخش کلیدی در تنظیم سیستم تعلیق هستند و چرخش و نوسان بدنه خودرو را کاهش می‌دهند.

میله‌های چرخشی برای صاف‌تر نگه داشتن بدنه می‌پیچند و برای افزایش کشش به لاستیک بیرونی فشار بیشتری وارد می‌کنند. و با این انطباق الکترونیکی، سیستم می تواند میله های نوسان جلو و عقب را به طور مستقل فعال کند، که کنترل کلی را بهبود می بخشد.

تسوکاساکی می‌گوید: [E-KDSS] نوار نوسان تثبیت‌کننده را جدا می‌کند و به شما امکان می‌دهد حتی طولانی‌تر [روی زمین] تماس داشته باشید.

مهندس ارشد می‌گوید که تیم او تصمیم گرفته است تا GX چیزی را که لکسوس آن را امضای رانندگی می‌نامد ارائه دهد تا این SUV مانند سایر خودروهای خط تولید احساس کند.

لکسوس به خاطر کابین‌های آرام، مجلل و نمای بیرونی جذاب شهرت دارد، بنابراین GX باید حتی در حالی که مهارت رانندگی بیشتری در زمین‌های متنوع‌تر می‌افزاید، جا می‌گرفت. این یک موضوع ساده برای خودرویی مانند GX نیست.

Body-on-frame به ساختار وسیله نقلیه اشاره دارد که شاسی و بدنه را به طور جداگانه در کنار هم قرار می دهد، یک بدنه (مانند لندروور دیفندر) توسط شاسی و بدنه به عنوان یک واحد مشخص می شود.

دو یا سه بار در سال، لکسوس رویدادی را برای همه مهندسان ارشد وسایل نقلیه خود برگزار می کند تا گرد هم آیند و ماشین های یکدیگر را برانند، پس از آن، مهندسان مواردی مانند تقویت‌کننده‌ها، محفظه چرخ‌ها و مهاربندها را تغییر می‌دهند تا اطمینان حاصل کنند که هر لکسوس به اندازه‌ای است.

تسوکازاکی می‌گوید: شما می‌توانید در هر وسیله نقلیه لکسوسی بپرید، و آن‌ها باید آن امضای رایج رانندگی را داشته باشند، اما داشتن آن روی یک خودروی بدنه روی فریم، چالش برانگیز بود.

ما مجبور شدیم به عقب برگردیم و شاسی را طوری تنظیم کنیم که [GX] بتواند آن احساس اضافی را که همه خودروها را به هم متصل می کند، در خود جای دهد. این چیزی است که ما به آن افتخار می کنیم.

Lexus GX 2024 ظاهری جدید و پیشرفته و فناوری بهبود یافته دارد
لکسوس، GX SUV را برای سال 2024 کاملاً بازطراحی کرد و برای این مدل موتور جدید، تریم‌های زمینی و سیستم تعلیق الکترونیکی در نظر گرفت.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

لکسوس GX 2024 دارای فناوری اطلاعات سرگرمی به روز تویوتا با ترکیبی از دکمه های فیزیکی و کنترل های صفحه لمسی است.

Image