کاهش قیمت بنزین در ایالات متحده

بنزین

در ایالات متحده با وجود افزایش قیمت نفت خام به 73.64 دلار در هر بشکه، قیمت خرده فروشی بنزین همچنان در حال کاهش است و به 3.088 دلار در هر گالن رسیده است.

داده‌های ذخیره‌سازی نشان‌دهنده افزایش قابل‌توجه موجودی بنزین و فراورده ها است، در حالی که موجودی نفت خام کاهش یافته است.

طبق آخرین داده های AAA، قیمت خرده فروشی بنزین در ایالات متحده در روز جمعه به کاهش خود ادامه داد و به 3.088 دلار در هر گالن رسید.

این نسبت از میانگین دیروز که 3.090 دلار به ازای هر گالن بود، و نسبت به 3.120 دلار یک هفته قبل کاهش یافته است، در همین حال نفت خام WTI در هفته در هفته افزایش می یابد و در روز جمعه به 73.64 دلار در هر بشکه مبادله می شود، در حالی که امروز 71.65 دلار یک هفته پیش بود.

در اوایل این هفته داده‌های API و EIA هر دو افزایش عظیمی را در ذخایر بنزین و تقطیر در ایالات متحده نشان دادند، اما ذخایر نفت خام کاهش یافت.

بر اساس داده های EIA ذخایر نفت خام 5.5 میلیون بشکه کاهش یافت و 2 درصد کمتر از میانگین پنج ساله در این زمان از سال است، ذخایر بنزین افزایش چشمگیری به میزان 10.9 میلیون بشکه داشته است و اکنون 1 درصد بالاتر از میانگین پنج ساله است.

فراورده ها نیز افزایش عمده ای به میزان 10.1 میلیون بشکه داشته است، اما همچنان 6 درصد کمتر از میانگین پنج ساله است.

قیمت بنزین در ایالات متحده در سه ماه گذشته به طور پیوسته در حال کاهش بوده است و از 3.73 دلار در هر گالن در اکتبر به کمتر از 3.10 دلار امروز کاهش یافته است، این لغزش عمدتاً با قیمت نفت خام WTI که سه ماه پیش به قیمت 82.31 دلار معامله می شد، در مقایسه با 73.58 دلار امروز معامله می شد.

قیمت بنزین معمولاً در طول ماه های زمستان به دلیل فرمولاسیون گازهای زمستانی و کاهش تقاضا کاهش می یابد، رانندگان آمریکایی امیدوار بودند که تحلیلگران نفتی در پیش‌بینی‌های خود مبنی بر اینکه قیمت بنزین ممکن است برای اولین بار از سال 2021 به زیر سطح 2.99 دلار سقوط کند، صحت داشته باشند، که به نوبه خود از قیمت بنزین حمایت کرده است.

آژانس بین المللی انرژی (EIA) تخمین زده است که قیمت بنزین در سال جاری به طور متوسط ​​3.36 دلار در هر گالن خواهد بود.

کاهش قیمت بنزین در ایالات متحده
عوامل فصلی مانند فرمولاسیون گاز زمستانی و کاهش تقاضا به کاهش قیمت بنزین کمک می کند، حتی در شرایطی که تحلیلگران افزایش پتانسیل را به دلیل تنش های خاورمیانه و گمانه زنی های بازار پیش بینی می کنند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

قیمت بنزین در آمریکا طی سه ماه گذشته به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، از 3.73 دلار در هر گالن در اکتبر به کمتر از 3.10 دلار در حال حاضر.

Image