Ducati Diavel موتورسیکلتی با پوشش کربن

موتورسیکلت

Ducati Diavel برای بنتلی یک موتورسیکلت با پوشش کربن است که از Batur الهام گرفته شده است.

  • این همکاری ویژه موتور/خودرو اولین پروژه مشترک برندهای بریتانیایی و ایتالیایی است که هر دو بخشی از گروه فولکس واگن هستند.

  • موتور ورزشی Diavel از بنتلی باتور الهام گرفته، به علاوه از رنگ منحصر به فرد آن استفاده می کند.

  • حتی نسخه کمیاب تر مولینر امکان تغییر رنگ را می دهد.

نگران نباشید، این هنوز هم ماشین و راننده است، نه موتور سیکلت و رایدر، اما خبر همکاری بنتلی و دوکاتی به اندازه کافی قانع کننده است که ما را متقاعد می کند که ستایش دو چرخ را برای تغییر بخوانیم.

Diavel for Bentley یک نسخه محدود از رزمناو ورزشی با عمر طولانی دوکاتی است که از بنتلی باتور مستقر در قاره الهام گرفته شده است.

توضیح این همکاری ساده است زیرا دوکاتی و بنتلی به عنوان زیرمجموعه های گروه فولکس واگن دارای روابط خانوادگی هستند.

دوکاتی توسط آئودی کنترل می شود، این موتورسیکلت ساز معروف ایتالیایی قبلاً نسخه های محدود دیگری از جمله Diavel 1260 Lamborghini را تولید کرده است که در سال 2021 ساخته شد و رنگ سبز متالیک خود را با لامبورگینی Sián FKP 37 به اشتراک گذاشت.

قبل از تصاحب آئودی، همچنین با مرسدس در زمینه Diavel AMG Special Edition در سال 2012.

بنتلی دوکاتی دیاول نسخه ویژه

اما دیاول برای بنتلی اولین باری است که برند لوکس بریتانیایی و دوکاتی روی یک پروژه مشترک با یکدیگر همکاری می کنند.

Just 500 به عنوان یک نسخه محدود شماره‌دار ارائه می‌شود، با یک نسخه انحصاری حتی بیشتر از فقط 50 نسخه بنتلی مولینر که به مشتریان بخش سفارشی بنتلی فروخته می‌شود و به خریداران این فرصت را می‌دهد که رنگ‌های مختلف را برای زین، کالیپرهای ترمز و بدنه فیبر کربنی طبق گفته بنتلی، آن‌ها می‌توانند همان رنگ خودروی خود را برای بدنه یا رنگ‌هایی از پالت انحصاری انتخاب شده توسط طراحان مولینر انتخاب کنند.

چون وقتی ماشین و موتور سیکلتش با هم هماهنگ نیست کی ازش متنفر نیست؟

از دیگر تغییراتی که طراحان دوکاتی ایجاد کرده‌اند، می‌توان به اصلاح بدنه با الهام از طراحی Batur، با ورودی‌های هوای جانبی مدل‌سازی شده از جلوپنجره جلوی بنتلی و گل‌گیر جلویی جدید با سه دنده طولی اشاره کرد که به کاپوت باتور ادای احترام می‌کند.

حتی زین دیاول نیز با طرح رنگ زغالی و قرمز مانند باتور، به اضافه لوگوی دوخته شده بنتلی، بخشی از تحول است.

رنگ سبز اسکاراب متالیک، همان رنگی که باتور نشان داده شده است، استاندارد خواهد بود.

از نظر مکانیکی، دیاول برای بنتلی بدون تغییر است و از موتور سیکلت استاندارد V-4 1158 سی سی خنک کننده مایع استفاده می کند.

این اولین باری است که این پیکربندی با خودرویی با برند بنتلی ارائه شده است. به گفته دوکاتی، این قدرت 166 اسب بخار در 10750 دور در دقیقه است و با حداکثر سرعت 93 پوند فوت در 7500 دور در دقیقه همراه است.

هیچ آمار رسمی عملکردی وجود ندارد، اما با توجه به وزن 520 پوندی استاندارد Diavel، می‌توانیم پیش‌بینی کنیم که نسخه بنتلی از هر یک از محصولات چهار چرخ این شرکت، از جمله W-12 740 اسب‌بخاری پیشی بگیرد.

دیاول برای بنتلی در یک جعبه بسته بندی چوبی شخصی و با گواهی اصالت تحویل داده می شود. و اگر این به اندازه کافی انحصاری نباشد، خریداران این شانس را خواهند داشت که کلاه ایمنی و کاپشن سواری همسان بخرند.

ما مشتاقانه منتظر یک همکاری معکوس هستیم... در مورد سرعت قاره ای الهام گرفته از دوکاتی چطور؟

آیا فکر می‌کردید ویلی نلسون و اسنوپ داگ غیرمعمول‌ترین همکاری‌های قرن بیست و یکم بودند؟ خب، این کراوات دوکاتی x بنتلی ممکن است برای به چالش کشیدن آن عنوان آماده باشد.

ببینید، این Ducati Diavel برای بنتلی است - یک موتورسیکلت نسخه محدود که بر اساس Ducati Diavel V4 ساخته شده است اما از Batur بنتلی الهام گرفته شده است.

البته، هر دو برند بخشی از گروه برندهای مترقی گروه فولکس واگن هستند که شامل آئودی و لامبورگینی نیز می شود، اما هنوز هم پیوندی نیست که انتظار داشتیم ببینیم.

این دوچرخه تنها به 500 نمونه محدود می‌شود و هر کدام دارای بدنه فیبر کربن و چرخ‌های تراش الماس هستند که ظاهراً هر دوی آن‌ها شبیه همتایان خود در Batur با موتور W12 هستند.

به ما گفته می‌شود که (به نحوی) استخراج‌کننده‌های مثلثی شکل عقب به عناصر مربوط به خودرو اشاره دارند و حتی بنتلی می‌گوید که گل‌گیر جلو، فیرینگ و نمای بالایی باک همگی به کاپوت باتور متصل هستند. کس دیگری برای دیدن آن تلاش می کند؟

همه 500 نمونه از Diavel برای بنتلی با آن رنگ رنگ آمیزی خواهند شد، اما برای کسانی که به دنبال شخصی سازی بیشتر هستند، 50 دوچرخه دیگر به نام Ducati Diavel برای بنتلی مولینر وجود خواهد داشت و یکی از آن‌ها را بخرید و می‌توانید Diavel خود را با رنگ‌ها و تزئینات خاص پیکربندی کنید.

تنها مسئله؟ همچنین باید همزمان یک بنتلی بخرید، زیرا دوچرخه های ویژه مولینر فقط برای مشتریان بنتلی در دسترس هستند.

جالب اینجاست که نه بنتلی و نه دوکاتی اجازه نداده اند که قیمت هر یک از موتورهای 168 اسب بخاری چقدر است، اما انتظار نداشته باشید که ارزان باشند. هک، دیاول V4 استاندارد در حال حاضر بیش از 23000 پوند قیمت دارد.

با این حال، ارزان تر از 1.6 میلیون پوند (قبل از کسر مالیات) Batur…

Ducati Diavel موتورسیکلتی با پوشش کربن
به هر حال، تقریباً تمام این قطعات جدید بدنه از فیبر کربن ساخته شده اند، در حالی که صندلی از آلکانترا پوشیده شده است و رنگ آن به رنگ بنتلی مولینر به نام سبز اسکاراب است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

500 دیاول برای بنتلی و 50 عدد دیگر با سفارشی سازی بیشتر برای مشتریان مولینر در دسترس خواهد بود.

Image