بررسی peugeot e-208

خودروی برقی

نسخه الکتریکی 208 یک خودروی بالغ و کامل است؛ این نسخه الکتریکی سوپرمینی 208 پژو است و به نظر می رسد بسیار شبیه (و جایگزین) نسخه موتور احتراقی است: این خودرو برای کسی نیست که بخواهد اعتبار خود را با آلایندگی صفر و صرفه جویی در سیاره نشان دهد.

و شبیه یک 208 معمولی است زیرا واقعاً یک 208 معمولی است. عملکرد و فضا و حتی هزینه های جاری بسیار شبیه به 208هایی است که مایعات قابل اشتعال را داخل آن می ریزید و باتری یک دال زیر کل طبقه نیست، بلکه در فضاهای زیر صندلی‌ها و جایی که یک خودروی بنزینی اگزوز، مخزن سوخت و سایر گابین‌ها را دارد، قرار گرفته است.

و 208 بودن چیز خوبی است. این خودرویی است که ما دوست داریم: ظاهر تیز آن را به اولین پژو 2-0-چیزی برای مدت طولانی تبدیل کرده است، در داخل اصلی است و به خوبی در کنار هم قرار می گیرد، در حالی که رانندگی مناسبی نیز دارد و اکنون کمی متفاوت به نظر می رسد.

خوب لکه دار علاوه بر گزینه پیشرانه با برد بلندتر، یک فیس لیفت متوسط در 208 انجام شده است. سرنخ ها: چراغ های جلو و شبه مشبک جدید، چرخ های جدید، چراغ های عقب تازه شده و در فضای داخلی، صفحه نمایش سیستم به روز شده است.

رقبای e208

جای تعجب نیست که واکسهال کورسا الکتریک با هم مرتبط ترین رقیب است.

مزدا MX-30 و مینی الکتریک منسوخ هوندا ممکن است برای رانندگی عالی و خودروهای کوچک نسبتاً مطلوبی باشند، اما بُرد آنها بسیار محدود است و یا در هزینه خود صرفه جویی کنید و در سال 2024 می توانید داچیا اسپرینگ کوچک و کوتاه بُرد یا سیتروئن e-C3 را تهیه کنید.

رنو زوئی برد بیشتری نسبت به پژو دارد، اما چندان مطلوب نیست و حتی در فضای داخلی نیز بیشتر به خطر می افتد، برای چیزی شیک، منتظر رنو 5 باشید.

آیا به همان اندازه که به نظر می رسد خوب است؟ به طور کلی بله.

شما در یک فضای داخلی پیچیده نصب شده اید و به طور کلی رانندگی با آن بسیار لذت بخش است، تزئینات ضعیف و اصلاح جعبه حلبی سوپرمینی های قدیمی فرانسوی را فراموش کنید.

وزن باتری نسبت به نسخه بنزینی آن احساس پختگی بیشتری می کند، اما البته چابکی آن را نیز کم می کند.

دو مجموعه برقی وجود دارد. آنها شبیه به هم هستند: یکی باتری خالص 45 کیلووات ساعت و موتور 136 اسب بخار است. سپس می توانید به یک پک 48 کیلووات ساعتی و موتور 156 اسب بخاری برسید. باتری ها در لیست قیمت ها با ظرفیت ناخالص 50 و 51 کیلووات ساعت به طور گیج کننده ای برچسب گذاری شده اند.

ارقام برد 225 مایل و 248 مایل WLTP در اندازه چرخ وسط است. در باتری بزرگ‌تر، ما در یک روز گرم با سرعت 4.1 متر بر کیلووات ساعت رانندگی می‌کنیم که در مجموع به 200 مایل می‌رسد.

یک پمپ حرارتی به صورت استاندارد برای کاهش افت برد زمستانی تعبیه شده است: میزان باتری مصرفی شما برای گرم کردن کابین در هوای سردتر را کاهش می دهد.

این واقعیت که خودرو نسبتاً کوچک و سبک باقی می ماند برای کارایی کلی خوب است. توجه داشته باشید، با 1558 کیلوگرم وزن با راننده، هنوز 200 کیلوگرم چربی اضافی را در مقابل یک خودروی مشابه 208 بنزینی حمل می کند.

مزایا

  • ظاهر و فضای داخلی خوب

  • بُرد الکتریکی مناسب (بیشتر از اکثر سوپرمینی های الکتریکی)

  • استاندارد شارژ سریع 100 کیلووات ساعت

  • هزینه های جاری پایین

معایب

  • فضای عقب کمی تنگ (کم حجم) است

  • گران ترین 208 تا کنون

  • بی نظمی در اطلاعات صفحه نمایش

  • رقبا برای رانندگی سرگرم کننده تر هستند

زمان شارژ در شارژرهای 100 کیلووات پلاس حدود نیم ساعت برای شارژ 10 تا 80 درصدی است.

به طور عجیبی پژو می گوید که مدل قدرتمندتر کمی کندتر از خط است و به جای 8.1 در بیش از 0-62 مایل در ساعت، 8.2 ثانیه طول می کشد. شما متوجه آن شکاف نمی شوید. در هر صورت، باید به حالت اسپورت سوئیچ کنید تا قدرت کامل را دریافت کنید.

نتیجه گیری

ترکیبی از برد، شخصیت آسان، ارزش و مطلوبیت شگفت‌انگیز e-208 آن را به یک رقیب قدرتمند تبدیل کرده است.

در قدیم شما ماشینی را انتخاب می‌کردید و سپس تصمیم می‌گرفتید که چه نوع موتور و گیربکس را انتخاب کنید با 208، علاوه بر بنزینی، با چندین خروجی و خودکار دستی یا هیبریدی ملایم، برقی نیز وجود دارد. بنابراین e-208 می تواند برای افرادی که در درجه اول 208 می خواهند و سپس آن پیشرانه را انتخاب می کنند جذاب باشد.

برای افرادی که در درجه اول یک ماشین الکتریکی می خواهند و سپس یک e-208 را انتخاب می کنند.

البته 208 ایراداتی دارد – حتی برای یک سوپرمینی هم جادار نیست و اصلاً بهترین خودرو برای رانندگی نیست، این نسخه الکتریکی از آن معایب عبور می کند، اما همچنان ویژگی های خوب 208 را نیز به ارث می برد.

ترکیبی از برد، رانندگی آسان، ارزش و مطلوبیت شگفت انگیز e-208 آن را به یک رقیب قدرتمند تبدیل کرده است.

بررسی peugeot e-208
پژو e-208 در داخل و خارج به همان اندازه 208های بنزینی و دیزلی فوق العاده به نظر می رسد و برای رانندگی لذت بخش است ولی با این حال در مقایسه با رقبای خود گران است، و همچنان در پشت محکم است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

e208 عالی به نظر می‌رسد، رانندگی سرگرم‌کننده است و به راحتی چهار بزرگسال را در خود جای می‌دهد، اما بازده متوسط آن کاهش می‌یابد، به این معنی که در هوای سردتر، برد به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

Image