قیمت نفت در انتظار نشست مهم اوپک پلاس

نفت خام

قیمت نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت آمریکا تغییرات جزئی در قیمت را نشان دادند زیرا اوپک پلاس نشست وزیران خود را برای بحث در مورد سطح تولید به تاخیر انداخت.

قیمت های آتی نفت برنت در روز جمعه ثابت بود زیرا معامله گران پودر خود را در آستانه نشست اوپک پلاس که می تواند توافق بر سر کاهش بیشتر عرضه را به همراه داشته باشد، خشک نگه داشتند.

بهای معاملات آتی نفت برنت تا ساعت 0913 به وقت گرینویچ 8 سنت یا 0.1 درصد کاهش یافت و به 81.34 دلار در هر بشکه رسید که در جلسه قبل 0.7 درصد کاهش داشت.

نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا 70 سنت یا 0.91 درصد از روز چهارشنبه نزدیک به 76.40 دلار کاهش یافت. به دلیل تعطیلات عمومی ایالات متحده، روز پنجشنبه هیچ تسویه حسابی برای WTI وجود نداشت.

هر دوی این قراردادها در مسیر ثبت اولین سود هفتگی خود در پنج هفته گذشته بودند که با حمایت برخی از امیدواری ها مبنی بر اینکه گروه تولیدکننده اوپک پلاس به رهبری عربستان سعودی می تواند عرضه را کاهش دهد تا بازار را در سال 2024 متعادل کند.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش که با هم موسوم به اوپک پلاس شناخته می‌شوند، روز چهارشنبه بازار را با اعلام این که پس از تلاش تولیدکنندگان برای دستیابی به اجماع در مورد سطح تولید، نشست وزیران را چهار روز به 30 نوامبر به تعویق می‌اندازند، غافلگیر کردند.

تونی سیکامور، تحلیلگر IG در یادداشتی نوشت: «به نظر می رسد محتمل ترین نتیجه اکنون گسترش کاهش های موجود باشد.

تأخیر غیرمنتظره در معاملات روز چهارشنبه در ابتدا باعث شد که معاملات آتی برنت تا 4 درصد و WTI تا 5 درصد کاهش یابد، به دلیل تعطیلات روز شکرگزاری در ایالات متحده، مبادلات تجاری کماکان باقی ماندند.

در همین حال، چشم انداز اقتصادی کوتاه مدت در چین از احساسات بازار حمایت کرد.

تینا تنگ، تحلیلگر CMC Markets گفت داده‌های اخیر چین و کمک‌های تازه به بخش املاک بدهکار می‌تواند برای روند کوتاه‌مدت بازار نفت مثبت باشد.

به گفته تحلیلگران این افزایش ها می تواند با افزایش ذخایر نفت خام ایالات متحده و حاشیه های ضعیف پالایشی محدود شود که منجر به کاهش تقاضای پالایشگاه های ایالات متحده می شود.

تحلیلگران ANZ در یادداشتی گفتند: تحولات اساسی با افزایش ذخایر نفت ایالات متحده کاهش یافته است.

با این حال چشم انداز بلندمدت چین خیلی داغ نیست، تحلیلگران می گویند که رشد تقاضای نفت می تواند در نیمه اول سال 2024 به حدود 4 درصد کاهش یابد زیرا بحران بخش املاک بر مصرف گازوئیل تأثیر می گذارد.

رشد تولید غیراوپک همچنان قوی خواهد ماند، شرکت انرژی دولتی برزیل پتروبراس قصد دارد در پنج سال آینده 102 میلیارد دلار سرمایه گذاری کند تا تولید خود را تا سال 2028 به 3.2 میلیون بشکه در روز معادل 2.8 میلیون بشکه در روز برساند. در سال 2024

قیمت نفت در انتظار نشست مهم اوپک پلاس
افزایش ذخایر نفت ایالات متحده و رشد تولید (نفت) کشورهای غیر اوپک از جمله برنامه های پتروبراس برای افزایش تولید، به کاهش قیمت در بازار افزوده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

احساسات بازار تحت تأثیر انتظارات کاهش عرضه توسط اوپک پلاس و تحولات اقتصادی در چین بود.

Image