انرژی هسته ای گزینه ای ضروری برای انرژی پاک

هسته‌ای

جهان به سمت اثرات برگشت ناپذیر تغییرات آب و هوایی پیش می رود و ما در مسیر توقف آن نیستیم.

جامعه بین المللی موافق است که میانگین دمای جهان نباید از 1.5 درجه سانتیگراد، 2.7 درجه فارنهایت بیشتر از دمای قبل از صنعتی شدن باشد تا از چنین آسیب های جبران ناپذیری جلوگیری شود.

متأسفانه، بر اساس پنل بین دولتی تغییرات آب و هوایی (IPCC)، متأسفانه گرمایش زمین حتی در سناریوی انتشار گازهای گلخانه ای بسیار کم به احتمال زیاد به 1.5 درجه سانتیگراد می رسد و در سناریوهای انتشار بالاتر، شانس بالایی برای بیش از 1.5 درجه سانتیگراد دارد.

ششمین گزارش ترکیبی. به عبارت دیگر، اگر تغییر در حال حاضر اتفاق نیفتد، زمان ما در حال اتمام است.

ما به یک مسیر پایدار به سمت صفر خالص (تولید و انتشار کربن صفر) نیاز داریم.

با عجله ما برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای، کربن زدایی بخش برق یک نیاز فوری است – برق رسانی به همه چیز از تولید صنعتی و گرمایش گرفته تا وسایل نقلیه و لوازم خانگی. ما باید تا سال 2030 برق موجود برای دیتاسنترها را تقریباً دو برابر کنیم زیرا اقتصاد ما خودکارتر می شود و کاربردهای هوش مصنوعی افزایش می یابد.

علاوه بر این، تلاش ما برای بازسازی مجدد تولید حیاتی، مانند تولید نیمه هادی، به افزایش قابل توجه توان نیاز دارد. یک کارخانه تولید نیمه هادی یا فاب می تواند به اندازه یک شهر کوچک برق مصرف کند و دو تأسیسات نیمه هادی که برای نیویورک برنامه ریزی شده اند می توانند بیش از شش درصد از برق مصرفی ایالت در سال 2021 مصرف کنند.

تولید تنها چالش نیست، همچنین باید زیرساخت های را مدرن کنیم به عنوان مثال، ما به نیم میلیون شارژر باتری EV نیاز داریم که به شبکه متصل باشد تا حمل و نقل وسیله نقلیه برقی شود.

برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای برق، وزارت انرژی پروژه می‌دهد که ظرفیت شبکه برق ایالات متحده از سال 2022 تا 2050 تقریباً دو برابر خواهد شد. آزاد شدن بخش برق ایالات متحده تا سال 2035؟

پیشرفت های جدید در انرژی هسته ای یک راه حل بالقوه ارائه می دهد

در حال حاضر، با 20 درصد، انرژی هسته ای بیش از هر منبع انرژی دیگری انرژی پاک را برای شبکه برق ایالات متحده فراهم می کند. این یک گزینه مهم و اثبات شده است که می تواند برق تمیزی را ارائه دهد که نیاز ما را برآورده می کند.

برای چندین دهه، وزارت انرژی میلیاردها دلار برای توسعه فناوری های هسته ای پیشرفته ای که امروزه شاهد آن هستیم، سرمایه گذاری کرد.

اینها عبارتند از راکتورهای بزرگ 1000 MV، راکتورهای کوچک مدولار (SMR) - ماژول‌های پلاگین و بازی ساخته شده و مونتاژ شده در کارخانه که در چندین پیکربندی با خروجی برق از 50 مگاوات تا 300 مگاوات استفاده می‌شوند - و راکتورهای میکرو با ظرفیت 1 مگاوات تا برد 50 مگاوات، انرژی کافی برای روشنایی 800 تا 40000 خانه.

استقرار اولین SMR ایالات متحده در حال انجام است. شش ماژول NuScale 77 مگاواتی در آزمایشگاه ملی آیداهو مستقر خواهند شد. Dominion Energy D + 0.5% در حال بررسی چندین سایت در ویرجینیا برای SMR است.

یک راکتور هسته ای پیشرفته که می تواند انرژی نیم میلیون خانه و کسب و کار را تامین کند، در جولای در جورجیا به بهره برداری تجاری رسید و آن را به اولین واحد هسته ای تازه ساخته شده در ایالات متحده در بیش از 30 سال گذشته تبدیل کرد.

برای مقیاس‌بندی فناوری‌های جدید انرژی هسته‌ای چه چیزی لازم است؟

هزینه ها باید کاهش یابد. انتظار می‌رود استقرار مقیاس‌بندی، از طریق بهترین شیوه‌ها در برنامه‌ریزی، کاهش زمان ساخت، مدولارسازی، استانداردسازی و موارد دیگر باعث کاهش هزینه‌های قابل توجهی شود.

برای کمک به صاف کردن منحنی یادگیری، باید از درس های آموخته شده از استقرار اولیه استفاده کنیم و آنها را در پروژه های آینده به کار ببریم.

اجرای مدل های تامین مالی جدید، مانند کنسرسیوم های اشتراک هزینه، فروش یا اجاره به کاربران نهایی، کمک های مالی دولت یا مالکیت، و صادرات تهاجمی به کشورهای تشنه انرژی. ما همچنین به مدل‌های جدیدی برای وام‌ها برای مقابله با ساخت و ساز، تولید و زنجیره تامین نیاز داریم.

دانشگاه ها و دانشکده های فنی باید حدود 375 هزار نیروی فنی و غیر فنی دیگر را برای صنعت هسته ای آموزش دهند. دستمزد بالاتر است و می تواند به کاهش تأثیر اقتصادی بر کارگران و جوامع زغال سنگ در طول انتقال به انرژی پاک کمک کند.

کمیسیون تنظیم مقررات هسته ای باید به سرعت برای افزایش سرعت صدور مجوز از حدود نیم گیگاوات به 13 گیگاوات در سال با جدول زمانی قابل پیش بینی مجوز کار کند. سرمایه گذاران و سایر ذینفعان 2 تا 3 سال را به عنوان یک عامل کلیدی برای فعال کردن استقرار در مقیاس برجسته کرده اند.

فراتر از انرژی پاک، این یک مسئله رقابت پذیری جهانی است

چین در حال رقابت برای به دست آوردن تسلط جهانی در فناوری هسته ای، از جمله استقرار اولین SMR در جهان است. برای ایالات متحده، این ممکن است یک بالابر سنگین باشد، اما ما باید استقرار را افزایش دهیم زیرا مزایای آن بسیار زیاد خواهد بود.

سرمایه گذاری در این صنعت علاوه بر برآورده کردن اهداف تغییر آب و هوا و انرژی پاک کشورمان، می تواند منجر به رهبری جهانی ایالات متحده در فناوری هسته ای پیشرفته، بازارهای جدید برای صادرات ایالات متحده و صدها هزار شغل پردرآمد در ایالات متحده شود.

همانطور که جان واگنر، مدیر آزمایشگاه ملی آیداهو خاطرنشان می کند: برای خیر ملت ما و جهان، ایالات متحده می تواند و باید در تحقیق و توسعه انرژی هسته ای رهبری کند تا نسل های آینده مکانی را به ارث ببرند که مرفه، پاک و ایمن باشد، انعطاف پذیر و امن است.

اطمینان از توسعه و ساخت زیرساخت‌های انرژی هسته‌ای غیرنظامی در اینجا برای تقویت اقتصاد آمریکا، تولید انرژی پاک و تقویت امنیت ملی ما بسیار مهم است.

اکنون زمان سرمایه گذاری در فناوری هسته ای فرا رسیده است و قبل از اینکه دیر شود باید آن را در اولویت قرار دهیم.

انرژی هسته ای گزینه ای ضروری برای انرژی پاک
راکتورهای نسل پیشرفته آن‌ها پیشرفته‌ترین فناوری‌های هسته‌ای در جهان هستند و می‌توانند در یک دهه آینده به کار گرفته شوند. آنها از نظر اقتصادی رقابتی، ایمن هستند و حداقل ضایعات را تولید می کنند. ما به عرضه داخلی و افزایش ظرفیت تولید نیاز داریم.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

انرژی هسته ای با ترکیبی از قدرت پاک و محکم، ردپای کوچک (تاثیر کم)، انتقال و مزایای اقتصادی محلی ارزش پیشنهادی بالایی برای کربن زدایی از شبکه (برق) دارد.

Image