افزایش قیمت بنزین در آمریکا

بنزین

قیمت بنزین در آمریکا برای سومین هفته پیاپی افزایش یافته است، بنزین در این کشور 76 سنت در هر گالن طی یک هفته گذشته بالا رفته و به 3 دلار و 65 سنت در روز گذشته رسید و این بالاترین قیمت بنزین از نوامبر 2022 است.

 گس‌بادی، شرکت بررسی کننده قیمت سوخت در آمریکا اعلام کرد متوسط قیمت بنزین در این کشور 221 سنت در هر گالن بیشتر از ماه گذشته میلادی بوده‌است.

 بخش تحقیقات نفتی مؤسسه گس‌بادی طی یادداشتی در روز دوشنبه اعلام کرد:با توجه به این‌که قیمت نفت در سال جاری میلادی به حدود 83 دلار در هر بشکه رسیده، متوسط قیمت بنزین در داخل رو به افزایش است، 45 ایالت از 50 ایالت آمریکا شاهد افزایش قیمت بنزین طی هفته گذشته بوده‌اند.

درست است که افزایش قیمت نفت دلیل اصلی بالا رفتن قیمت بنزین بوده، اما تأثیرات فصلی هم قیمت این سوخت را تحت فشار قرار داده است.

 قیمت نفت خام در هفته گذشته در پاسخ به خبر کاهش 1.66 میلیون بشکه‌ای تولید ائتلاف اوپک پلاس از ماه مه، به بالاترین رقم رسید، علاوه‌براین تقاضا برای بنزین در آمریکا هم 1.4 درصد در هفته گذشته افزایش یافته و هر دوی این عوامل قیمت بنزین در این کشور را بالا برده است.

افزایش قیمت بنزین در آمریکا
افزایش قیمت نفت به دنبال خبر کاهش تولید اوپک پلاس و همچنین افزایش تقاضا در آمریکا، قیمت بنزین در این کشور را به بالاترین رقم طی ۵ ماه گذشته رسانده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در شرایطی که مناطق شمال شرق آخرین اقدامات را برای انتقال به بنزین تابستانه در هفته جاری انجام می‌دهند، ایالت‌های این منطقه شاهد افزایش قیمت بنزین طی یکی دو هفته آینده خواهند بود. قیمت بنزین در این مناطق 15 تا 40 سنت در هر گالن افزایش پیدا می‌کند. 50 درصد احتمال دارد قیمت بنزین به 4 دلار در هر گالن برسد.

Image