ادامه کاهش تولید ۵۰۰ هزار بشکه‌ای روسیه

نفت خام

الکساندر نواک معاون نخست‌وزیر روسیه اعلام کرد این کشور کاهش تولید 500 هزار بشکه‌ای خود را تا پایان سال جاری میلادی ادامه خواهد داد.

روسیه این خبر را چند دقیقه پس‌از آن اعلام کرد که عربستان، کویت، عمان، عراق و امارات طی بیانیه‌ای اعلام کردند تولید خود را تا پایان 2023 کاهش می‌دهند و روسیه بخشی از ائتلاف اوپک پلاس است که شامل سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش می‌شود.

نواک در این بیانیه اعلام کرد: فدراسیون روسیه به‌عنوان یک عضو مسئول بازار، در اقدامی پیشگیرانه علیه بی‌ثباتی بیشتر بازار نفت، کاهش تولید داوطلبانه 500 هزار بشکه‌ای خود را تا پایان 2023 ادامه خواهد داد.

این کاهش تولید در ماه فوریه اعلام شده بود و حالا روسیه دو بار از آن تاریخ این طرح را تمدید کرده‌است.

نواک در دهم فوریه اعلام کرد روسیه تولید خود را 500 هزار بشکه در روز در ماه مارس پایین می‌آورد. وی در 21 مارس هم اعلام کرد این کاهش تولید تا پایان ژوئن ادامه خواهد داشت.

ادامه کاهش تولید ۵۰۰ هزار بشکه‌ای روسیه
الکساندر نواک اعلام کرد روسیه به‌عنوان یک عضو مسئول بازار، در اقدامی پیشگیرانه علیه بی‌ثباتی بیشتر بازار نفت، کاهش تولید داوطلبانه ۵۰۰ هزار بشکه‌ای خود را تا پایان ۲۰۲۳ ادامه خواهد داد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

نوواک در 24 مارس گفت روسیه در آستانه رسیدن به سطح تولید هدف خود یعنی 9.5 میلیون بشکه در روز قرار دارد.

Image