چالش‌های بازار ذخیره‌سازی انرژی

انرژی

بازار جهانی ذخیره سازی انرژی رشد سریعی را تجربه می کند، تا حدی به این دلیل که این فناوری در برنامه های کربن زدایی و پایداری گنجانده شده است.

همچنین برای پشتیبانی از یکپارچه سازی شبکه منابع انرژی تجدیدپذیر بیشتر استفاده می شود و به عنوان یک قطعه مهم ارتقاء سیستم انتقال و توزیع برق مورد توجه قرار گرفته است.

Enertis Applus، مستقر در مادرید، اسپانیا، و با دفاتری در ده ها کشور از جمله ایالات متحده، یک شرکت مشاوره، مهندسی و کنترل کیفیت جهانی در بخش انرژی های تجدیدپذیر و راه حل های ذخیره انرژی است.

این شرکت در دو دهه گذشته مجموعه ای از 250 گیگاوات ظرفیت تولید برق نصب شده را با 15 کیلووات ساعت ذخیره انرژی در سراسر جهان گردآوری کرده است.

متیو تاوری، مدیر ارشد ذخیره‌سازی انرژی برای Enertis Applus، اخیراً بینشی در مورد بازار جهانی ذخیره‌سازی POWER ارائه کرده است و دیدگاه خود را در مورد مسائلی که در سال‌های آینده بر آن بازار تأثیر می‌گذارد ارائه می‌کند. (دهه کنونی دهه ذخیره انرژی نامیده شده است)

ما اکنون سه ساله هستیم؛ آیا فکر می کنید رشد ذخیره انرژی ادامه خواهد داشت و اگر چنین است، با چه سرعتی؟ اگر فکر می کنید رشد کند می شود، چرا؟ برج: بله، تقاضا برای ذخیره انرژی همچنان رو به رشد خواهد بود.

بر اساس پیش‌بینی چشم‌انداز بازار ذخیره‌سازی انرژی بلومبرگ NEF (BNEF) در ۲ ساعت ۲۰۲۲، تأسیسات ذخیره‌سازی انرژی قرار است تا پایان سال ۲۰۳۰ به ظرفیت تجمعی ۴۱۱ گیگاوات (یا ۱۱۹۴ گیگاوات ساعت) در سطح جهانی برسند. این ظرفیت ۱۵ برابر بیشتر از ظرفیت ذخیره‌سازی است.

ظرفیتی که در پایان سال 2021 آنلاین بود (27 گیگاوات یا 56 گیگاوات ساعت)، ایالات متحده و چین قرار است بزرگترین بازارها باقی بمانند و بیش از نیمی از تاسیسات ذخیره سازی جهانی در سراسر جهان تا پایان دهه را به خود اختصاص دهند، اهداف رشد ذخیره انرژی در سال های 2023 و 2024 به طور تصاعدی بیشتر از سال های گذشته است.

این اهداف عمدتاً توسط لایحه قانون کاهش تورم (IRA) هدایت می شوند.

با این حال به منظور دستیابی به اهداف، محدودیت های زنجیره تامین طی چندین سال آینده آزمایش خواهد شد. علاوه بر این، بازارهای اپراتور سیستم مستقل (ISO) باید به یافتن راه‌هایی برای تسریع یا اولویت‌بندی برنامه‌های اتصال متقابل برای جلوگیری از تاخیر در پروژه‌های متعهد ادامه دهند.

چالش‌های بازار ذخیره‌سازی انرژی
تولید محصولات ذخیره انرژی تنها در چند کشور متمرکز است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شرکت های آب و برق، شرکت های خصوصی و موسسات دولتی همگی نقشی کلیدی در تقویت استقرار ذخیره انرژی ایفا خواهند کرد.

Image