انرژی های تجدیدپذیر در سال 2022 حدود 66 گیگاوات به شبکه جهانی اضافه کردند

انرژی تجدیدپذیر

پروژه های انرژی های تجدیدپذیر و انرژی پاک در سال 2022 نزدیک به 66 گیگاوات به شبکه برق جهانی اضافه کردند.

بر اساس گزارش جدید شورای صنایع انرژی انجمن تجاری (EIC) است که نشان می دهد در مجموع 335 پروژه انرژی های تجدیدپذیر و پاک در سال گذشته تحویل داده شده است.

اینها شامل 128 بادی خشکی، شش بادی فراساحلی، 159 انرژی خورشیدی، ده انرژی حاصل از زباله، 17 پروژه زیست توده و 15 پروژه برق آبی بود.

این گزارش که طیف وسیعی از پروژه‌های انرژی را در سراسر جهان به استثنای چین و روسیه پوشش می‌دهد، نشان می‌دهد که پروژه‌های بادی دریایی و خشکی پس از انرژی خورشیدی به ترتیب 3.7 گیگاوات و 22 گیگاوات تولید می‌کنند.

EIC پیشنهاد می کند که فرانسه، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و ایالات متحده کشورهایی هستند که در پروژه های برق پاک راه اندازی شده در سال 2022 پیشرو هستند.

نیل گلدینگ، رئیس اطلاعات بازار EIC، گفت: اگرچه یک خط لوله امیدوارکننده از پروژه‌های انرژی پاک وجود دارد، همانطور که داده‌های اختصاصی EIC نشان می‌دهد، زنجیره تأمین جهانی ممکن است ظرفیت یا قابلیت‌های لازم برای ارائه این پروژه‌ها و دستیابی به ما را نداشته باشد.

اهداف آب و هوایی «اگر به بخش باد شناور در فراساحل نگاه کنیم، می‌توانیم متوجه شویم که داشتن اهداف بلندپروازانه در عمل به چه معناست.

داده‌های ما نشان می‌دهد که برنامه‌هایی برای تولید 140 مگاوات برق تا سال 2035 وجود دارد، اما دستیابی به این اهداف مستلزم تغییرات قابل‌توجهی در زنجیره تامین، از جمله ایجاد ظرفیت کافی برای تولید توربین‌ها و کابل‌های صادراتی و همچنین ساده‌سازی اجرای پروژه برای تحویل سریع‌تر است.

البته سایر بخش‌ها باید تغییرات مشابهی را در ارتباط با صنایع خود ایجاد کنند.

انرژی های تجدیدپذیر در سال 2022 حدود 66 گیگاوات به شبکه جهانی اضافه کردند
انرژی خورشیدی در مقایسه با سایر منابع انرژی پاک پیشرو بود و 25.7 گیگاوات اضافه کرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بر اساس یک گزارش، انرژی خورشیدی در مقایسه با سایر اشکال انرژی پاک بیشترین سهم را در شبکه برق جهانی داشته است.

Image