کاهش قیمت نفت به دلیل شایعات مربوط به جدایی اوپک

نفت خام

قیمت نفت در اوایل صبح روز جمعه نسبتاً ثابت بود، زیرا نگرانی‌ها از تورم و افزایش موجودی انبارها با خوش‌بینی نسبت به اقتصاد در حال رشد چین مبارزه می‌کردند.

سپس شایعاتی مبنی بر خروج امارات از اوپک و کاهش شدید قیمت نفت آغاز شد.

چه در صنعت نفت و گاز تازه کار باشید و چه یک کهنه کار در بازار انرژی، از ثبت نام در هشدار جهانی انرژی پشیمان خواهید شد.

پس از اینکه شاخص PMI این کشور در ماه فوریه به 52.6 رسید که بالاترین میزان از آوریل 2012 و نشانه ای از بازگشت فعالیت های صنعتی بود، بازگشت اقتصادی چین عامل اصلی صعودی قیمت نفت در این هفته بوده است.

چین به حدی بازارهای نفت را تقویت کرده بود که احساسات آنها بر ترس فزاینده تورم در اتحادیه اروپا و افزایش ذخایر ایالات متحده سایه انداخته بود.

کاهش قیمت نفت به دلیل شایعات مربوط به جدایی اوپک
سپس صبح جمعه، وال استریت ژورنال گزارش داد که امارات متحده عربی درباره خروج از اوپک و افزایش تولید بحث کرده است که باعث کاهش قیمت نفت شد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

پس از اینکه شاخص PMI این کشور در ماه فوریه به 52.6 رسید که بالاترین میزان از آوریل 2012 و نشانه ای از بازگشت فعالیت های صنعتی بود، بازگشت اقتصادی چین عامل اصلی صعودی قیمت نفت در این هفته بوده است. گاوهای نر چین به حدی بازارهای نفت را تقویت کرده بودند که احساسات آنها بر ترس فزاینده تورم در اتحادیه اروپا و افزایش ذخایر ایالات متحده سایه انداخته بود.

Image