هند قانون حداکثر تولید انرژی از نیروگاه های زغال سنگ را اجرا می کند

زغال سنگ

رویترز به نقل از وزارت برق هند گزارش می دهد که با آماده شدن هند برای استفاده گسترده از برق در سه ماهه دوم، دولت از قانون اضطراری استفاده خواهد کرد که حداکثر تولید را از نیروگاه هایی که با زغال سنگ وارداتی کار می کنند، می طلبد.

قانون اضطراری وضعیتی را منعکس می‌کند که در آن نیروگاه‌هایی که با زغال سنگ وارداتی گران‌تر کار می‌کنند، در رقابت مقرون‌به‌صرفه با نیروگاه‌هایی که می‌توانند با زغال‌سنگ ارزان‌تر داخلی کار کنند، مشکل دارند.

رویترز با استناد به یادداشت وزارت داخلی اعلام کرد که از 16 مارس تا 15 ژوئن پایان می‌یابد، تمام نیروگاه‌ها باید با حداکثر ظرفیت کار کرده و به خریداران در بورس بفروشند، صرف نظر از منابع زغال سنگ یا قیمت زغال سنگ.

هند انتظار دارد تابستان امسال مصرف برق بی سابقه ای داشته باشد و اوج تقاضا در آوریل 229 گیگاوات باشد. هند هنوز برای حدود 70 درصد از تولید برق خود به زغال سنگ متکی است.

نیروگاه‌هایی که زغال‌سنگ گران‌تر وارد می‌کنند، از زمانی که اتحادیه اروپا واردات زغال سنگ روسیه را در اوت گذشته ممنوع کرد، قیمت‌های بالاتری را متحمل شدند و باعث افزایش قیمت‌های زغال سنگ در سطح جهانی شد.

دولت هند انتظار دارد نیروگاه های زغال سنگ در سال مالی آینده بین مارس 2023 تا مارس 2024، 8 درصد زغال سنگ بیشتر مصرف کنند، زیرا به لطف فعالیت های اقتصادی رو به رشد و آب و هوای غیرقابل پیش بینی، تقاضا همچنان در حال افزایش است.

اواخر سال گذشته، وزیر زغال سنگ هند گفت که این کشور به این زودی ها قصد ندارد زغال سنگ را از ترکیب انرژی خود حذف کند و وزیر زغال سنگ پرالهاد جوشی پیش بینی کرد که سوخت فسیلی حداقل تا سال 2040 نقش مهمی در هند ایفا خواهد کرد.

هند قانون حداکثر تولید انرژی از نیروگاه های زغال سنگ را اجرا می کند
استناد به قانون اضطراری در زمان سختی برای گروه آدانی، شرکت عظیم هندی که معادن زغال سنگ، بنادر و سایر بخش‌های صنعتی در هند را کنترل می‌کند، انجام می‌شود، که در پی گزارش کوتاه‌فروشی مبنی بر کلاهبرداری و دستکاری، شاهد کاهش شدید سهام خود بوده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

هند انتظار دارد تابستان امسال مصرف برق بی سابقه ای داشته باشد و اوج تقاضا در آوریل 229 گیگاوات باشد.

Image