120 مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی انشعابی کشور

انرژی خورشیدی

مدیر کل دفتر توسعه سامانه‌های مقیاس کوچک ساتبا بیان کرد: با تعداد 11 هزار و 421 واحد نیروگاه‌های انشعابی نصب شده در کشور، ظرفیت کل نیروگاه‌های انشعابی به 120 مگاوات رسیده است که این نیروگاه‌ها قابلیت تولید سالانه 214 میلیون کیلووات ساعت را دارند.

جعفر محمدنژاد سیگارودی افزود: در راستای توسعه نیروگا‌های خورشیدی 5 کیلوواتی حمایتی برای خانوارهای کم برخوردار جامعه بویژه در مناطق روستایی کشور، هم اکنون تعداد 2288 سامانه در 19 استان کشور نصب شده و سازمان ساتبا نیز در همراهی با این امر مهم بیشترین تعرفه خرید برق تضمینی را به بخش حمایتی اختصاص داده است.

مدیر کل دفتر توسعه سامانه‌های مقیاس کوچک ساتبا با اشاره به زیرساخت‌های صورت گرفته در کشور، گفت: انتظار داریم در سال جاری شاهد رشد چشمگیری در توسعه این سامانه‌ها در سطح کشور باشیم.

120 مگاوات ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی انشعابی کشور
مدیرکل دفتر توسعه سامانه‌های مقیاس کوچک ساتبا از رسیدن ظرفیت نیروگاه‌های خورشیدی انشعابی کشور به 120 مگاوات خبر داد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در آینده نزدیک انرژی خورشیدی در مناطق کم برخوردار و محروم تاثیرات چشمگیری خواهد داشت.

Image