واحد شماره 2 نیروگاه شهید رجایی قزوین به مدار تولید بازگشت

برق

فعالیت‌های تعمیراتی واحدهای این نیروگاه برای آمادگی تولید انرژی الکتریکی به‌ویژه در پیک مصرف تابستان 1402، با پیوستن واحد شماره 2 بخاری به‌مدار تولید برق، آخرین تعمیرات دوره‌ای واحدهای بخاری نیروگاه شهید رجایی هم به پایان رسید.

جواد دوستی، معاون مهندسی و برنامه‌ریزی نیروگاه شهید رجایی قزوین افزود: برنامه تعمیراتی این دوره در حوزه‌های مکانیک، الکتریک و ابزاردقیق انجام شد که بازديد از فن‌ها و الكتروموتورهاي 6.6 كيلوولت، بازديد از كانال‌هاي دود و هوا، تعویض مجموعه کامل بسکت‌های ناحیه سرد، پیش‌گرم‌کن‌های هوا، بازديد دوره‌اي مشعل‌ها، دمونتاژ، بازديد، تست و مونتاژ والوهاي باي‌پاس در حوزه مکانیک و فعاليت‌هاي مربوط به ژنراتور و سيستم تحريك، تست رله‌هاي حفاظتي ژنراتور، بازديد از ترانس‌ها و تست رله‌هاي حفاظتي آنها  به‌همراه تست‌ها، بازدیدها و تعمیرات تجهیزات ابزاردقیقی هم در حوزه‌های الکتریک و ابزاردقیق انجام شد.

واحد شماره 2 نیروگاه شهید رجایی قزوین به مدار تولید بازگشت
معاون مهندسی و برنامه‌ریزی نیروگاه شهیدرجایی قزوین از وارد مدار شدن واحد شماره 2 این نیروگاه، پس از اتمام آخرین مرحله تعمیرات واحدهای بخار و اتصال به شبکه سراسری برق خبر داد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

نیروگاه‌های حرارتی حدود 92 درصد از انرژی الکتریکی کشور را تامین می‌کنند که در این میان، سهم نیروگاه شهیدرجایی با 13 واحد بخاری و سیکل ترکیبی، حدود 3.5 درصد است.

Image