قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۱ دلار و ۶۴ سنت معادل ۲ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۵۵ سنت رسید.

قیمت نفت در شرایطی 2 درصد افزایش یافته که تاجران منتظر تصمیم ائتلاف اوپک پلاس در مورد قرارداد عرضه در سه ماهه دوم سال جاری میلادی و در حال بررسی اطلاعات اقتصادی تازه آمریکا، اروپا و چین هستند.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 1 دلار و 64 سنت معادل 2 درصد افزایش به 83 دلار و 55 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 1 دلار و 71 سنت معادل 2.18 درصد افزایش 79 دلار و 97 سنت معامله می‌شود.

نفت برنت حدود 2.4 درصد و نفت آمریکا بیش از 4.5 درصد افزایش قیمت هفتگی داشتند.

به نظر می‌رسد انتظار ادامه طرح کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس در بهار، در مرکز توجه بازار قرار دارد، پیش بینی می‌شود این ائتلاف در اولین هفته ماه مارس قرارداد کاهش تولید خود را تمدید کند.

طبق گفته تحلیلگران، ادامه کاهش تولید داوطلبانه اعضای اوپک پلاس تا پایان سال جاری میلادی می‌تواند نشانه محکمی برای روند صعودی قیمت نفت باشد.

اقتصاددان‌های رویترز پیش‌بینی می‌کنند سازمان کشورهای صادر کننده نفت 26.42 میلیون بشکه در روز در ماه فوریه تولید کرده باشند که 90 هزار بشکه بالاتر از ماه ژانویه است، در این بین، تشدید تنش‌های ژئوپلیتیکی در دریای سرخ هم از عوامل بالا رفتن قیمت نفت بوده است.

تعداد چاه‌های نفت و گاز آمریکا برای دومین هفته پیاپی افزایش یافته که اولین نشانه افزایش تولید در آینده است.

قیمت نفت
طبق اطلاعات یورو استات، تورم در منطقه یورو در فوریه کاهش یافته، اما شاخص تورم هسته که مواد غذایی فاسدشدنی و سوخت را در بر نمی‌گیرد، بالاتر از انتظار تحلیلگران بوده است، از طرف دیگر، شاخص هزینه‌کرد شخصی در آمریکا کاهش یافته که احتمال آغاز روند کاهش نرخ بهره از ماه ژوئن را بالا می‌برد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در زمینه تقاضا، تولید کارخانه‌ای در چین برای پنجمین ماه پیاپی در فوریه کاهش یافته است.

برچسب ها
Image