قطعی مرموز برق تاجیکستان را فلج کرد

برق

کل بخش‌های تاجیکستان از جمله دوشنبه، پایتخت، با قطعی برق سه ساعته مواجه شدند که زندگی روزمره را مختل کرد و ساکنان را بدون خدمات ضروری مانند گرمایش و آب گرم رها کرد.

این قطعی به یک نقص فنی عمده نسبت داده شد و برخی گمانه زنی ها حاکی از وقوع حادثه ای در نیروگاه برق آبی نورک است که حدود 50 درصد انرژی مورد نیاز کشور را تامین می کند.

در حالی که دوشنبه به چنین خاموشی های طولانی عادت ندارد، سایر نقاط کشور، به ویژه مناطق روستایی، اغلب با خاموشی های معمول مواجه می شوند، به ویژه در دوره های هوای سرد که خروجی کارخانه نورک کاهش می یابد.

کل بخش‌های تاجیکستان در روز 1 مارس حدود سه ساعت بدون برق ماند که به نظر می‌رسد یک نقص فنی بزرگ بوده است، خانوارهای دوشنبه، پایتخت، از قطع برق حوالی ساعت 11 صبح به وقت محلی خبر دادند. (برق سه ساعت بعد دوباره برقرار شد)

بسیاری از خانه ها بدون گرمایش و آب گرم باقی ماندند که هر دو از طریق یک سیستم متمرکز تامین می شوند.

پس از هفته‌ها هوای غیرقابل فصل گرم، دمای روز دوشنبه در روزهای اخیر به نزدیک یا زیر صفر رسیده است و این امر باعث شده است که بسیاری از بخاری های برقی استفاده کنند، که به نظر می رسد به نوبه خود باعث خاموشی های ناگهانی شده است. (پیش‌بینی می‌شود هوای سرد در آخر هفته ادامه داشته باشد)

در طول مدت قطعی، هیچ یک از مقامات دولتی علناً در مورد وضعیت اظهار نظر نکردند.

رسانه مستقل آسیا پلاس به نقل از منابع ناشناس گزارش داد که یک حادثه نامشخص در نیروگاه برق آبی نورک رخ داده است، بر اساس برآوردهای بانک جهانی، نورک که برای اولین بار در سال 1972 به صورت آنلاین راه اندازی شد، حدود 50 درصد از کل انرژی مورد نیاز کشور را تامین می کند.

آسیا پلاس گفت که نمی تواند برای اظهار نظر رسمی به شرکت برق دولتی بارکی تاجیک یا شهرداری دوشنبه مراجعه کند.

برخی از ساکنان دوشنبه گزارش دادند که اصلاً آب لوله کشی ندارند و برخی از ارائه دهندگان اینترنت موبایل نیز از کار افتاده بودند، برنامه های بانکداری تلفن همراه، که به طور فزاینده ای توسط تاجیک ها برای نیازهای خرید روزانه خود استفاده می شود، کار نمی کرد.

نشانه هایی مبنی بر مصون ماندن برخی از نقاط کشور از خاموشی وجود داشت، آسیا پلاس گفت که برق به خانه های شهر بختر در جنوب تامین می شود.

یکی دیگر از مناطق کشور که باید تحت تاثیر قرار نمی گرفت، منطقه کوهستانی پامیر در منطقه خودمختار گورنو-بدخشان یا GBAO بود که توسط ژنراتورهای برق آبی محلی تامین می شود.

قطعی مرموز برق تاجیکستان را فلج کرد
هنگامی که دما به زیر سطح معینی می‌رسد، خروجی کارخانه نورک تقریباً متوقف می‌شود، تحت رژیم اقتصادی تحمیلی سالانه، که قرار است در این ماه پایان یابد، خانوارهای خارج از بزرگترین مراکز شهری کشور از ساعت 8 صبح تا 5 بعد از ظهر خاموشی را تحمل می کنند و سپس از ساعت 10 شب تا ساعت 5 صبح

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در حالی که دوشنبه اخیراً تجربه قطعی برق طولانی مدت را نداشته است، بقیه کشور (تاجیکستان) آنها را به عنوان یک روال پذیرفته اند.

برچسب ها
Image