ایالات متحده انتشار کربن را 879 میلیون تن کاهش داده است

تغییر اقلیم

ایالات متحده  با 14 درصد کاهش انتشار کربن طی 15 سال پیشرو است که به عواملی از جمله جابجایی زغال سنگ با گاز طبیعی نسبت داده می شود، در حالی که این کاهش قابل توجه است، ایالات متحده همچنان انتشار کربن بالاتری را در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر دارد.

گاز طبیعی به عنوان یک منبع انرژی انتقالی حیاتی ظاهر می شود و به طور قابل توجهی به کاهش انتشار کربن در کنار انرژی های تجدید پذیر کمک می کند.

به دنبال داستان قبلی من در مورد توقف صادرات گاز طبیعی مایع ایالات متحده، برخی از خوانندگان به سختی باور داشتند که ایالات متحده در کاهش انتشار کربن در جهان پیشتاز است، برخی معتقدند که این فقط برای انتشار سرانه صدق می کند، یا اینکه اگر نشت متان را در نظر بگیرید، درست نیست. (اما هیچ یک از این نظرات درست نیست)

بر اساس بررسی آماری سال 2023 انرژی جهان، در طول 15 سال گذشته، ایالات متحده بزرگترین کاهش در انتشار گازهای دی اکسید کربن را به نسبت هر کشور دیگری تجربه کرده است.

این گزارش، منعکس کننده مجموع انتشار دی اکسید کربن از انرژی، انتشار دی اکسید کربن ناشی از شعله ور شدن، انتشار متان، معادل دی اکسید کربن، مرتبط با تولید، حمل و نقل و توزیع سوخت های فسیلی و انتشار دی اکسید کربن از فرآیندهای صنعتی است.

بنابراین، این شامل برآوردهای نشت است، همانطور که به صراحت در گزارش ذکر شده است.

ایالات متحده انتشار کربن را 879 میلیون تن یا 14 درصد کاهش داد، در اینجا نحوه مقایسه آن با ده کشور با بیشترین کاهش انتشار کربن در آن بازه زمانی است، اعداد بر حسب میلیون تن در سال است.

بزرگترین کاهش در انتشار کربن 2007-2022

اگر بخواهیم منصفانه باشیم، انتشار کربن ایالات متحده بالاتر از انتشار هر کشور دیگری در آن جدول است، بنابراین کاهش 14 درصدی در انتشار گازهای گلخانه ای باید در چارچوب کاهش 40 درصدی بریتانیا یا کاهش 33 درصدی اسپانیا در بازه زمانی مشابه قرار گیرد.

در سوی دیگر مقیاس، در اینجا کشورهایی بودند که بیشترین افزایش را در انتشار کربن در همان دوره زمانی داشتند.

بزرگترین افزایش در انتشار کربن 2007-2022

توجه داشته باشید که افزایش انتشار گازهای گلخانه ای چین 60 درصد بیشتر از مجموع کاهش ده کشور در جدول قبلی بود و این عامل اصلی افزایش انتشار کربن در جهان است.

تمرکز بر 15 سال در درجه اول به این دلیل بود که در آن زمان بود که فرکینگ شروع به افزایش قابل توجهی تولید نفت و گاز ایالات متحده کرد، علاوه بر مشاهده بیشترین کاهش انتشار کربن در 15 سال گذشته، ایالات متحده همچنین شاهد بیشترین رشد در تولید انرژی بوده است. این ممکن است غیر شهودی به نظر برسد، اما یک توضیح ساده وجود دارد.

زغال سنگ بیش از دو برابر مقدار دی اکسید کربن در واحد تولید نیرو نسبت به گاز طبیعی (منبع) تولید می کند، جابجایی زغال سنگ با گاز طبیعی در تولید برق باعث کاهش شدید انتشار کربن در ایالات متحده شد.

انرژی‌های تجدیدپذیر نقش مهمی داشتند، اما سهم انرژی‌های تجدیدپذیر کمتر از گاز طبیعی بود. (می توانید آن را در نمودار زیر مشاهده کنید)

مصرف زغال سنگ، گاز طبیعی و انرژی های تجدیدپذیر ایالات متحده 2007 تا 2022

زغال‌سنگ به دلیل مقیاس و قابلیت اطمینان نمی‌توانست به‌سرعت توسط انرژی‌های تجدیدپذیر جابجا شود و به همین دلیل است که گاز طبیعی اغلب به عنوان سوخت پل مهم مورد بحث قرار می گیرد.

این فقط یک نظریه نیست. ما می توانیم نتایج را در عمل مشاهده کنیم.

در سال 2007، زغال سنگ بیش از 40 درصد از کل تولید برق را در اختیار داشت، در حالی که گاز طبیعی تنها 20 درصد سهم را در اختیار داشت، تا سال 2022، سهم زغال سنگ به 20 درصد کاهش یافت و سهم گاز طبیعی به 40 درصد افزایش یافت.

من (نویسنده مقاله) اخیراً خبری با تصویری دیدم که نشان دهنده کاهش مصرف زغال سنگ در ایالات متحده در برابر افزایش مصرف انرژی های تجدیدپذیر ایالات متحده است، این گرافیک باعث می شود به نظر برسد که انرژی های تجدیدپذیر دلیل کاهش مصرف زغال سنگ هستند.

اما این گرافیک گمراه کننده بود، زیرا سهم قابل توجهی را که گاز طبیعی جایگزین زغال سنگ در تولید برق می کرد، کنار گذاشت.

در نتیجه، داده ها به صراحت از این واقعیت حمایت می کنند که ایالات متحده در 15 سال گذشته به بیشترین کاهش در انتشار معادل دی اکسید کربن دست یافته است و علیرغم شک و تردیدهای مطرح شده توسط برخی از خوانندگان، ارزیابی جامع عوامل مختلفی از جمله انتشار سرانه و نشت متان را در بر می گیرد که صحت ادعا را تأیید می کند.

ایالات متحده انتشار کربن را 879 میلیون تن کاهش داده است
با این حال، بسیار مهم است که این دستاورد را زمینه سازی کنیم و اذعان کنیم که انتشار کربن ایالات متحده، اگرچه به طور قابل توجهی کاهش یافته است، اما همچنان از بسیاری از کشورهای دیگر پیشی می گیرد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

نقش محوری گاز طبیعی در جابجایی زغال سنگ به عنوان یک محرک کلیدی در پشت این دستاورد ظاهر می شود و بر اهمیت یک منبع انرژی انتقالی در پیگیری شیوه های پایدار تأکید می کند.

Image