بزرگترین کشتی ساخت ایتالیا با سوخت LNG

گاز طبیعی

Sun Princess با سوخت LNG، بزرگترین کشتی ساخته شده در ایتالیا تحویل داده شد، شرکت کشتی‌سازی ایتالیایی Fincantieri، اولین کشتی با نام Sun Princess از دو کشتی کروز با سوخت گاز طبیعی مایع (LNG) را به Princess Cruises تحویل داده است.

همانطور که گفته شد، کشتی کروز در کارخانه کشتی سازی Monfalcone در 14 فوریه تحویل داده شد و به گفته Fincantieri، کشتی برای کارهای فنی بیشتر در حیاط Monfalcone باقی خواهد ماند.

Sun Princess اولین کشتی در کلاس Princess Cruises Sphere است که شامل یک کشتی خواهر است که در سال 2025 تحویل داده می شود و هر کدام تقریباً 4300 مهمان را در خود جای خواهند داد و بر اساس طراحی پلت فرم نسل بعدی ساخته شده اند. (این کشتی در مارس 2023 به آب انداخته شد)

Sun Princess با حدود 178000 تن وزن ناخالص (وزن دقیق 177882 تن)، بزرگترین کشتی ساخته شده در ایتالیا و همچنین اولین کشتی تفریحی LNG است که توسط Fincantieri ساخته شده است، و اولین کشتی دوگانه سوز که عمدتاً با LNG کار می کند و وارد ناوگان Princess می شود.

LNG به عنوان یکی از پیشرفته ترین فناوری های سوختی در نظر گرفته می شود که بالغ، مقیاس پذیر و از نظر تجاری برای صنعت دریایی قابل دوام است، این سوخت همچنین در زمره پاک‌ترین سوخت‌های فسیلی به حساب می‌آید زیرا می‌تواند انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهد و تقریباً از سایر انتشارات هوا و ذرات معلق جلوگیری کند.

علاوه بر این، کشتی Sun Princess مجهز به دو اتصال برق ساحلی در هر دو سمت بندر و سمت راست کشتی خواهد بود تا کشتی را قادر سازد موتورها را خاموش کند و به برق محلی متصل شود تا تمام خدمات داخل کشتی را در طول تماس‌های روزانه در داخل کشتی اجرا کند. (پورت های مختلف)

برای تامین قدرت پایدار و مانور بهتر برای صرفه جویی در سوخت، Sun Princess دارای دو پیشرانه Azipod برای حرکات رو به جلو و عقب و چهار پروانه بزرگ قابل کنترل است که به عنوان پیشران کمانی در بازار برای ناوبری جانبی شناخته می شود.

Princess Cruises و Fincantieri قراردادهای ساخت دو کشتی کروز دوگانه سوز نسل بعدی 175000 تنی را در سال 2019 نهایی کردند که ساخت Sun Princess در سپتامبر 2021 آغاز شد.

Sun Princess

کشتی کروز که اولین پلتفرم جدید این شرکت است، همچنان از برنامه عقب مانده است، اولین سفر تجاری اعلام شده برای 8 فوریه لغو شد و شرکت ها در 24 ژانویه گزارش دادند که متقابل با تاخیر تحویل موافقت کرده بودند.

مسافرانی که در سفر دریایی برنامه ریزی شده بعدی که قرار است در 18 فوریه حرکت کنند، به صورت آنلاین شکایت دارند که دیروز به آنها اطلاع داده شد که (حرکت) کشتی آنها نیز لغو شده است.

Fincantieri در بیانیه خود گفت که Sun Princess آماده حرکت در دریاها است ولی با این حال، Princess Cruises گزارش می دهد که کشتی باید در کنار کارخانه کشتی سازی بماند تا امکان انجام کارهای فنی اضافی فراهم شود.

به این ترتیب آنها اکنون اولین سفر دریایی را تا 28 فوریه به تعویق می اندازند، این کشتی از 16 ژانویه پس از تکمیل چهار روز آزمایش دریایی در Monfalcone، ایتالیا پهلو گرفته است.

Sun Princess با طول 1133 فوت (345 متر)، بزرگترین کشتی تفریحی است که تاکنون برای Princess Cruises ساخته شده است و در میان بزرگترین ناوگان Carnival Corporation است، همچنین دومین پلت فرمی است که شرکت با سوخت گاز طبیعی مایع راه اندازی کرده است.

Sun Princess قرار است یک کشتی خواهر به نام Star Princess را داشته باشد که در حال حاضر در حال ساخت است و قرار است در سال 2025 وارد خدمت شود.

هر یک از این دو کشتی 2150 کابین مسافری خواهند داشت که بیش از 4300 مسافر را در خود جای می دهند یا تقریباً 20 درصد بیشتر از کلاس قبلی کشتی های کروز پرنسس که توسط Fincantieri ساخته شده بود. (هر کشتی ۱۱۵۰ خدمه خواهد داشت)

این شرکت تبلیغ می کند که کشتی های جدید دارای بیشترین بالکن در هر کشتی پرنسس هستند و امکانات دیگر عبارتند از بیش از 29 بار و رستوران، یک محوطه گنبدی شیشه ای بزرگ که فضایی چند سطحی با استخر و مکان تفریحی است، و یک تئاتر مجزا و عظیم در نمایشگاه گرد.

برای Carnival Corporation ،Sun Princess جدید تنها یکی از سه کشتی تفریحی است که بزرگترین شرکت کروز جهان در حال حاضر در حال ساخت آن است و آنها همچنین قرار است در آوریل ملکه آن را برای Cunard از Fincantieri تحویل بگیرند.

در ادامه، Carnival Corporation می گوید که سالانه یک یا دو کشتی کروز جدید اضافه می کند که سرعت رشد متوسطی نسبت به قبل از همه گیری (کووید) این شرکت داشت.

بزرگترین کشتی ساخت ایتالیا با سوخت LNG
Sun Princess بزرگترین کشتی تفریحی است که تاکنون در ایتالیا ساخته شده است و اولین کشتی تفریحی Fincantieri با سوخت LNG است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

این شرکت دیروز خبر از اولین سفارش کشتی کروز جدید خود و دهمین کشتی با سوخت LNG پلت فرم اکسل داد، این کشتی در آلمان برای تحویل به خط کروز Carnival در سال 2027 ساخته خواهد شد.

Image