نصب اولین توربین بادی 16 مگاواتی جهان

انرژی بادی

Atlas Copco منبع تغذیه برای نصب اولین توربین بادی 16 مگاواتی جهان را تامین می کند.

Atlas Copco یک ژنراتور برق QES 60 را برای نصب موفقیت آمیز اولین توربین بادی دریایی 16 مگاواتی جهان در استان فوجیان جنوب شرقی چین عرضه کرده است، شریک Atlas Copco در منطقه، شرکت فناوری Chengdu Shiwei، این ژنراتور برق QES را برای تامین منبع تغذیه حیاتی مورد نیاز برای نصب سه پره توربین بزرگ تحویل داد.

بر اساس گزارش اداره ملی آمار، در نیمه اول سال 2023 کل برق تولیدی چین به 4.17 تریلیون کیلووات ساعت رسید که 3.8 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است، با افزایش 16 درصدی انرژی باد نسبت به سال قبل.

چین در استان فوجیان بزرگترین مزرعه بادی فراساحلی جهان را از نظر ظرفیت تک واحدی سرمایه گذاری کرده و ساخته است و این مزرعه بادی که تقریباً در 35 کیلومتری دور از ساحل Pingtan قرار دارد، از 11 واحد توربین بادی دریایی تشکیل شده است که بزرگترین واحد توربین بادی دریایی 16 مگاواتی جهان را شامل می شود.

مجموع ظرفیت نصب شده نیروگاه بادی به 111 مگاوات می رسد.

توربین بادی 16 مگاواتی فراساحلی 152 متر ارتفاع دارد و شامل طولانی ترین پره های توربین جهان با 123 متر است و وزن هر پره 54 تن است، مساحت کل جاروب شده سه تیغه تقریباً 50000 متر مربع است که معادل مساحت هفت زمین فوتبال با اندازه استاندارد است.

با سرعت کامل باد، توربین بادی می تواند پس از یک چرخش کامل 34.2 کیلووات ساعت نیرو تولید کند، تولید برق سالانه آن به طور متوسط بیش از 66 میلیون کیلووات ساعت تخمین زده می شود و انتظار می رود تقاضای سالانه 36000 خانواده سه نفره را برآورده کند، 22000 تن زغال سنگ را صرفه جویی کند و 54000 تن دی اکسید کربن را کاهش دهد.

ارتفاع و محیط دریایی، این پروژه را بسیار پیچیده کرده است و علاوه بر این، سطح در معرض باد توربین با اضافه شدن هر پره افزایش می یابد که در نتیجه، تیغه سوم باید در یک عملیات بدون وقفه نصب می شد تا از پایداری کلی سازه اطمینان حاصل شود. (این نیاز به طراحی خاصی از ژنراتور داشت)

اپراتورها می توانند واحد را از یک پلت فرم دور راهنمایی کنند، عملکرد ژنراتورها را نظارت کنند و از راه دور بر فرآیند نظارت کنند.

نصب اولین توربین بادی 16 مگاواتی جهان
شرکت فناوری Chengdu Shiwei، ژنراتور برق QES 60 Atlas Copco را توصیه کرد زیرا آنها می‌دانستند که در این شرایط چالش‌برانگیز می‌تواند به طور قابل اعتماد کار کند و QES 60 برای کاربرد ایده آل بود زیرا می تواند عناصر خشن را تحمل کند و مجهز به سیستم کنترل و عملیات از راه دور است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

نصب مزرعه بادی وسیع فراساحلی، پیشرفتی را در ساخت توربین های بادی پیشرفته و قابلیت های ساخت نیروگاه بادی دریایی در اعماق دریا نشان می دهد.

Image