قیمت جهانی نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۲۵ درصد افزایش به ۸۳ دلار و ۷۶ سنت رسید.

قیمت نفت در روز دوشنبه به دنبال حمله به نیروهای آمریکایی در اردن و افزایش نگرانی در مورد مختل شدن عرضه نفت خاورمیانه افزایش یافت، یمن هم حملات خود به کشتی‌ها در دریای سرخ را افزایش داده و به یک نفتکش حامل سوخت متعلق به شرکت ترافیگورا حمله کرده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 21 سنت معادل 0.25 درصد افزایش به 83 دلار و 76 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 27 سنت معادل 0.35 درصد افزایش 78 دلار و 28 سنت معامله می‌شود.

حمله به نیروهای آمریکایی در اردن نگرانی در مورد گسترش درگیری‌ها در منطقه نفتخیز خاورمیانه را افزایش داده است.

شرکت تجارت کالای ترافیگورا در روز شنبه اعلام کرد در حال بررسی خطرات امنیتی سفر از طریق دریای سرخ پس از خاموش شدن شعله‌های آتش در نفتکشی است که یک روز قبل مورد حمله یمن قرار گرفته بود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی دومین هفته پیاپی افزایش قیمت را تجربه کرده و در روز جمعه به بالاترین رقم طی دو ماه گذشته رسیدند که نتیجه نگرانی در مورد عرضه نفت خاورمیانه و روسیه علیرغم رشد اقتصاد آمریکا و بهبود تقاضا در چین بوده است.

روسیه احتمالاً صادرات نفتا که یک محصول پتروشیمی است را بین 127500 تا 136000 بشکه در روز کاهش می‌دهد که یک سوم کل صادرات این کشور است.

قیمت جهانی نفت
تحلیلگران عقیده دارند با وجود اینکه این حملات تا حالا تاثیر چندانی بر عرضه نفت نگذاشته، اما با توجه به هدف گرفتن نفتکش‌های متعلق به آمریکا و انگلیس، بازار عکس‌العمل نشان خواهد داد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

صادرات محصولات پالایشی روسیه هم به خاطر تعمیر چندین پالایشگاه به دنبال حملات پهپادی کاهش یافته است.

Image