دگرگونی بازار 90 میلیارد دلاری لیتیوم

ذخیره انرژی

فناوری DLE، از جمله LiTASTM انرژی ایکس راه کارآمدتر و سازگار با محیط زیست را برای استخراج لیتیوم ارائه می‌کند که برای فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر مانند باتری‌های خودروهای الکتریکی بسیار مهم است.

روش های فعلی استخراج و پالایش لیتیوم قدیمی، اغلب برای محیط زیست مضر و در نهایت ناکارآمد هستند، به طوری که تا سال 2030 تقاضای لیتیوم به میزان 1.42 میلیون تن از عرضه پیشی خواهد گرفت.

اما یک راه حل وجود دارد: استخراج مستقیم لیتیوم. (DLE)

برای این امر Visual Capitalist با EnergyX همکاری کرد تا بفهمد چگونه DLE می‌تواند به نیازهای جهانی لیتیوم و تغییر صنعتی که برای انتقال انرژی پاک حیاتی است کمک کند.

مشکل لیتیوم

لیتیوم برای بسیاری از فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر حیاتی است زیرا این عنصر است که به باتری‌های EV اجازه واکنش نشان می‌دهد و در واقع آنقدر مهم است که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که صنعت لیتیوم از ۲۲.۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ به نزدیک به ۹۰ میلیارد دلار تا سال ۲۰۳۰ رشد می‌کند.

اما حتی با وجود این رشد باورنکردنی، تولید لیتیوم تصفیه شده باید 86.5 درصد بیش از پیش بینی های فعلی افزایش یابد.

DLE فرآیندی است که از ترکیبی از استخراج حلال، غشاها یا جاذب ها برای استخراج و سپس تصفیه مستقیم لیتیوم از منبع آن استفاده می کند و LiTASTM فناوری اختصاصی DLE که توسط EnergyX توسعه یافته است، می‌تواند در هر تن لیتیوم باورنکردنی 300 درصد بیشتر از فرآیندهای موجود بازیابی کند، که آن را به ابزاری عالی برای کمک به رفع نیازهای لیتیوم تبدیل می‌کند.

علاوه بر این LiTASTM می‌تواند لیتیوم را با کمترین هزینه به ازای هر واحد حجم مستقیماً از آب نمک تصفیه کند، که یک گام اساسی در تامین تقاضای لیتیوم فردا و تولید باتری‌های نسل بعدی است، در حالی که به طور قابل توجهی ردپای باقی مانده از استخراج لیتیوم را کاهش می‌دهد.

تامین لیتیوم جهان

استفاده از DLE می تواند صنعت منسوخ لیتیوم را با بهبود نرخ بازیابی لیتیوم و کاهش انتشار گازهای گلخانه ای مختل کند و به جهان کمک کند تا نیازهای انرژی خودروهای برقی فردا را برآورده کند.

EnergyX ماموریت دارد تا با استفاده از فناوری استخراج مستقیم لیتیوم پیشگامانه به یک رهبر جهانی در انتقال انرژی پایدار تبدیل شود و فرصت خود را برای پیوستن به شرکت هایی مانند GM و سرمایه گذاری در EnergyX برای متحول کردن آینده انرژی های تجدیدپذیر از دست ندهید.

دگرگونی بازار 90 میلیارد دلاری لیتیوم
پذیرش DLE می تواند صنعت لیتیوم را متحول کند و به انتقال انرژی پاک و رشد بازار لیتیوم از 22.2 میلیارد دلار در سال 2023 به نزدیک به 90 میلیارد دلار تا سال 2030 کمک کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

با توجه به اینکه انتظار می رود تقاضای لیتیوم تا سال 2030 از عرضه فعلی فراتر رود، DLE می تواند 300 درصد بیشتر لیتیوم در هر تن نسبت به روش های سنتی بازیابی کند و شکاف قابل توجه در بازار را برطرف کند.

Image