استفاده از VPN

علوم رایانه

شرکت هایی که پشت این سرویس ها هستند معمولاً به شما می گویند که VPN یک راه عالی برای مرور ایمن و خصوصی در وب است، همچنین به شما امکان می‌دهد محتوای مسدود شده جغرافیایی را تماشا کنید، سانسور را دور بزنید یا اینترنت را بدون افشای آدرس IP خود کاوش کنید.

آنها حتی گاهی ادعا می کنند که VPN ها می توانند به شما در ایمن سازی اطلاعات شما کمک کنند.

VPN یک ابزار مفید برای موارد استفاده خاص مانند دسترسی از راه دور به شبکه های خصوصی و دور زدن سانسور است و با این حال، مهم است که در مورد معایب احتمالی و خطرات امنیتی مرتبط با استفاده از VPN محتاط باشید.

درک انواع مختلف VPN ها و پیامدهای آنها می تواند به افراد کمک کند تا درباره حریم خصوصی و امنیت آنلاین خود تصمیمات آگاهانه بگیرند.

VPN چیست؟

VPN یک شبکه خصوصی مجازی است و به شما امکان می دهد از راه دور به یک شبکه خصوصی متصل شوید و به عنوان مثال ممکن است دفتر شما از VPN برای کارمندان از راه دور استفاده کند.

به این ترتیب می توانید با اینترانت شرکت خود ارتباط برقرار کنید و از رایانه خود به گونه ای استفاده کنید که گویی در دفتر است و شما تقریباً در دفتر هستید، درست مانند زمانی که با لپ تاپ خود به شبکه وای فای شرکت متصل می شوید.

آیا به VPN نیاز دارم؟

دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است فکر کنید باید از VPN استفاده کنید، ممکن است بخواهید از خانه کار کنید و بتوانید به سرورهای فایل و ابزارهای داخلی که به طور منظم در دفتر استفاده می کنید دسترسی داشته باشید.

یا اگر در کشوری با محدودیت های اینترنت زندگی می کنید، می توان از VPN برای دور زدن سانسور استفاده کرد، یا شاید فقط می خواهید به سرویس پخش ویدیویی دسترسی داشته باشید که در کشور شما در دسترس نیست.

دلایلی که چرا به VPN نیاز ندارید

اما چند ایراد نیز وجود دارد، وقتی از اتصال VPN استفاده می کنید تمام ترافیک شبکه از جمله ترافیک اینترنت شما از طریق VPN می رود، سرویس فناوری اطلاعات شرکت شما می‌تواند قوانین سخت‌گیرانه مرور را اعمال کند و مثلا از استفاده شما از YouTube جلوگیری کند.

حتی می‌توانند عادت‌های مرور اینترنت شما را تماشا و ضبط کنند تا بهانه خوبی برای اخراج شما در آینده پیدا کنند.

آیا VPN من را در اینترنت ناشناس می کند؟

این یک موضوع جدی چند سال پیش بود، بسیاری از وب سایت ها از اتصال ایمن در صفحه ورود خود استفاده نمی کنند و هکرها می توانند ورود و رمز عبور حساب بانکی شما را دریافت کنند و تمام پول شما را به سرقت ببرند و استفاده نکردن از شبکه Wi-Fi بهترین راه برای جلوگیری از آن بود.

اما اگر واقعاً نیاز به بررسی حساب ایمیل خود داشتید، می توانید از یک سرور VPN قابل اعتماد برای جلوگیری از جاسوسی استفاده کنید – هیچ کس نمی تواند ببیند که در تونل چه اتفاقی می افتد.

انواع VPN

VPN برای دسترسی از راه دور: این یک ابزار عالی برای داشتن خواهد بود، اما مطمئن شوید که قبل از استراحت، اتصال VPN را غیرفعال کرده اید، زیرا شرکت شما می تواند ببیند چقدر زمان صرف شبکه های اجتماعی و سایر خدمات غیر کاری می کنید.

VPN برای توسعه دهندگان: توسعه دهندگان همیشه از فناوری VPN برای دسترسی به سرورهای راه دور یا ایجاد یک اتصال VPN سایت به سایت استفاده می کنند تا این سرورها بتوانند با یکدیگر صحبت کنند.

این مانند آوردن کامپیوترهای مختلف به یک اتاق است، حتی اگر هزاران مایل از هم فاصله داشته باشند.

اما آنها را همیشه روشن نگذارید زیرا این یک خطر امنیتی است - ارائه دهنده خدمات تمام ترافیک اینترنت شما را مدیریت می کند و اگر هرگز احساس نمی کنید که نمی توانید به یک سرویس دسترسی پیدا کنید زیرا مسدود شده است، نیازی به اشتراک در یک سرویس VPN ندارید.

استفاده از VPN
صرف یک یا دو ساعت در YouTube بدون مواجهه با تبلیغ یا تبلیغ پولی برای یک سرویس اشتراک VPN مانند NordVPN ،ExpressVPN یا Surfshark دشوار است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

سرویس‌های VPN و برنامه‌های VPN تلفن همراه: این برنامه ها می‌توانند برای دور زدن سانسور یا دسترسی به محتوای مسدود شده جغرافیایی استفاده شوند.

Image