تولید برق واحد دوم نیروگاه هسته ای Shin Hanul

نفت خام

شرکت نیروی هیدرو و هسته ای کره (KHNP) اعلام کرد که واحد 2 نیروگاه اتمی شین هانول (Shin Hanul nuclear power plant) در کره جنوبی اولین برق خود را به شبکه تامین برق متصل می کند.

KHNP یک شرکت تابعه و متعلق به KEPCO است که دارای 21 نیروگاه برق و 27 نیروگاه برق آبی است.

این واحد دومین راکتور از دو راکتور APR-1400 در سایت (این نیروگاه) است که دو راکتور دیگر نیز برای ساخت، برنامه ریزی شده است.

KHNP اعلام کرده است که راکتور آب تحت فشار 1350 مگاواتی در 21 دسامبر به شبکه متصل شد، همچنین خاطرنشان کرد: اتصال به شبکه به معنای اتصال برق تولیدی در نیروگاه اتمی به خط انتقال و ارسال آن به خانوارها و اماکن صنعتی است.

این شرکت افزود: واحد شین هانول 2 بیست و هشتمین واحد نیروگاه هسته ای کره است و قصد دارد با برق تولیدی از امروز به پیک برق زمستانی کمک کند.

عملیات ساخت دو واحد اول در سایت شین هانول (شین اولچین سابق) در ماه مه 2012 انجام شد و اولین بتن ریزی برای واحد 1 دو ماه بعد ریخته شد و سپس برای واحد 2 در ژوئن 2013 عملیات بتن ریزی انجام شد.

شین هانول 1 در 22 می 2022 بحرانی شد و در 9 ژوئن سال گذشته به شبکه متصل شد.

شین هانول 2 مجوز بهره برداری از کمیسیون ایمنی و امنیت هسته ای را در 7 سپتامبر دریافت کرد و پس از آن بازرسی اولیه توسط رگولاتور را تکمیل کرد و بارگیری 241 مجموعه سوخت در هسته راکتور بین 11 و 18 سپتامبر انجام شد. (آزمایشات عملکردی در دمای بالا متعاقبا انجام شد)

واحد 2 در 6 دسامبر به اولین حالت بحرانی رسید. (واکنش زنجیره ای پایدار)

پس از آزمایش‌های عمده در هر مرحله خروجی توان، قرار است عملیات تجاری در مقیاس کامل در نیمه اول سال 2024 آغاز شود.

Shin Hanul 2 چهارمین APR1400 عملیاتی کره جنوبی است، پس از واحدهای Saeul 1 و 2 (Sin Kori 3 و 4 سابق) و Shin Hanul واحد یک و دو APR1400 دیگر به عنوان واحدهای Saeul 3 و 4 در دست ساخت هستند و دو واحد دیگر به عنوان Shin برنامه ریزی شده است.

تولید برق واحد دوم نیروگاه هسته ای Shin Hanul
چهار واحد APR1400 در نیروگاه اتمی برکه در امارات متحده عربی ساخته شده است که سه مورد از آنها اکنون در حال بهره برداری هستند و چهارمین در مرحله راه اندازی است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در حالت بحرانی بودن سوخت هسته ای واکنش زنجیره ای شکافت را بطور مداوم حفظ می کند که در واقع شرایط عادی عملکرد نیروگاه هسته‌ای است و یک راکتور هسته ای زمانی به حالت بحرانی بودن می رسد (و گفته می شود که بحرانی است) که هر شکافت تعداد کافی نوترون برای حفظ سری واکنش‌های هسته‌ای مداوم را آزاد می کند.

Image