10 ایده انرژی غیرمحتمل برای سال 2024

انرژی

بازار هسته ای در مقیاس شبکه تحت تسلط 3 بازیگر خواهد بود و امسال سالی است که اهداف اقلیمی را به‌طور غیررسمی رها شده زیرا به رسمیت شناختن روزافزون آن‌ها دست نیافتنی است.

امروزه باید برای اتفاقات غیرمنتظره آماده شوید، برای رویدادی که به سختی قابل قبول به نظر می رسد اما اتفاق می افتد، مانند روشی که روسیه در یک هفته اوکراین را فتح نکرد.

یا اینکه چگونه اقتصاد اروپا بدون گاز روسیه دوام آورد یا چقدر سریع تورم فروکش کرد، یا چگونه وزیر خارجه چین ناپدید شد و یا کمبود آب در حوضه آمازون ایجاد می شود... بنابراین در زیر فهرستی از 10 رویداد را که همگی قابل قبول هستند، که ممکن است در بخش انرژی رخ دهد، گردآوری شده.

 1. هسته ای (NUCLEAR)

  تقاضا برای راکتورهای مقیاس شبکه را از تامین کنندگان خارجی که می توانند کار را با هزینه کمتر انجام دهند، به یک دلیل ساده، ارزان تر، افزایش دهید.

  اگر می‌خواهید هسته‌ای شوید، چرا این کار را به روشی گران‌تر انجام دهید؟ بازار تحت سلطه سه بازیگر خواهد بود: Rosatom (روسیه)، KEPCO و شرکت های مرتبط (کره جنوبی) و Westinghouse AP 1000 (کانادا).

  با این حال هیچ سفارش جدیدی از ایالات متحده نخواهد رسید - حداقل برای یک سال دیگر مگر اینکه یارانه های فدرال افزایش یابد.

 2. استفاده از سوخت فسیلی (FOSSIL FUEL USE)

  در سطح جهان استفاده از سوخت های فسیلی از جمله زغال سنگ همچنان در حال افزایش است و 2024 سالی است که به نظر می رسد شرکت های نفت و گاز برنده می شوند.

  گاز به طور فزاینده ای به عنوان پاک کننده تر (یعنی انتشار CO2 کمتر) جایگزین زغال سنگ برای نیروگاه ها از جمله ایالات متحده دیده می شود و رشد LNG تا حدودی به دلیل محدودیت های ذخیره سازی و پر کردن مجدد نامشخص است.

  یکی از شرکت‌های برق اشاره کرد که پس از تنها یک روز سرد زمستانی، یک ماه طول می‌کشد تا انبار  دوباره پر شود. (اشاره به ذخیره انرژی)

 3. مقررات (REGULATION)

  امسال اصطلاح تصرف نظارتی برای توصیف تنظیم‌کننده‌هایی که بیشتر به عنوان کارمندان شرکت‌هایی که قرار است تنظیم کنند، کار می‌کنند محبوب‌تر می‌شود و این به یک ریسک آتی قابل توجه و تا حد زیادی ناشناخته اشاره دارد که می خواهیم برجسته کنیم.

  در ایالت‌هایی که یک حزب سیاسی غالب است، مانند جمهوری‌خواهان در جورجیا یا دموکرات‌ها در نیویورک، رژیم نظارتی حاکم بعید است که به‌طور چشمگیری تغییر کند، اما در ایالت‌هایی که احزاب سیاسی متعادل‌تر هستند، مانند ویسکانسین، تغییر فرماندار می‌تواند به معنای تغییر در پرسنل نظارتی و تغییر چشمگیر در سیاست باشد.

  شرکت‌هایی که مجاز به ساخت نسل جدید فسیل‌شده توسط تنظیم‌کننده‌های حامی جمهوری‌خواه بودند، ممکن است در معرض خطر دارایی‌های بزرگ از سوی منصوبان کمتر دلسوز دموکرات‌ها با دستور کار هماهنگ‌تر با آب و هوا قرار بگیرند.

 4. آب و هوا (CLIMATE)

  امسال سالی است که ما اهداف اقلیمی را به‌طور غیررسمی رها می‌کنیم، زیرا به رسمیت شناختن روزافزون آن‌ها دست نیافتنی است همچنین یکی از دو حزب سیاسی اصلی ایالات متحده ادعا می کند که تغییرات آب و هوایی یک فریب است که هدف آن خنثی کردن سازمان های اداری مرتبط است.

  به عنوان یک ایده رایج، انکار بدترین تأثیرات تغییرات آب و هوایی قوی تر می شود، نه ضعیف تر.

 5. تجدیدپذیرهای زیرزمینی (RENEWABLES UNDERGROUND)

  دو تحول مفهوم انرژی‌های تجدیدپذیر را تغییر می‌دهد. انرژی های تجدید پذیر: پیشرفت در حفاری زمین گرمایی و تایید مخازن تجاری قابل دوام هیدروژن تجدید پذیر زیرزمینی. مته بچه دریل می تواند مانترای جدید برای جنبش زیست محیطی نیز باشد. مقدار انرژی که می تواند تولید شود این پیشرفت ها را تغییر می دهد.

 6. انتقال (TRANSMISSION)

  با توجه به تنگناها و صف های بیش از 5 سال برای دسترسی به شبکه، همراه با ساخت و ساز محدود انتقال جدید، توسعه دهندگان منابع تمرکز خود را به منابع توزیع شده تغییر می دهند که به بار محلی خدمت می کنند. انرژی های تجدیدپذیر و SMR هر دو سود می برند.

 7. هیدروژن (HYDROGEN)

  سبک ترین عنصر جهان جایگزین راکتورهای کوچک مدولار (SMR) به عنوان بیش از حد تبلیغاتی شده است، اما ما در مورد کاربردهای صنعتی مناسب آن واقع بینانه تر می شویم، سپس در این صورت تبلیغات بیش از حد قابل توجیه است.

 8. سلب مالکیت تاسیسات (EXPROPRIATION OF UTILITIES)

  عموم مردم به تصرف شرکت های خصوصی رای مثبت می دهند. نتایج حاصل از افزایش قیمت ها و خدمات ضعیف. مین اول خواهد شد، اما محکومیت قانونی مدت زیادی طول می کشد و به قیمت بالایی ختم می شود.

 9. مکان‌یابی زیرساخت‌ها (INFRASTRUCTURE SITING)

  در کشورهایی که تغییرات آب و هوایی را تأیید می‌کنند، زیرساخت‌های تاسیساتی شروع به بررسی افزایش بالقوه سطح دریا و رها شدن احتمالی ساحل به عنوان عواملی در مکان‌یابی دارایی‌های با عمر طولانی مانند نیروگاه‌ها خواهند کرد.

  صنعت بیمه نقش فزاینده‌ای در این تصمیم‌ها ایفا خواهد کرد و سرمایه‌گذاران به‌طور فزاینده‌ای به صنعت بیمه برای سرنخ‌هایی درباره ریسک دارایی‌های مرتبط با آب و هوا نگاه خواهند کرد.

 10. الزام به خدمت (OBLIGATION TO SERVE)

  امسال شاهد آغاز از بین رفتن تعهدات قدیمی خدمات شهری، به ویژه در ایالت های غیرقانونی مانند تگزاس خواهیم بود و این بدان معناست که رابطه شرکت با مشتری خود بر اساس فقط در صورت داشتن آن را می‌فروشیم است - پس از آن شما خودتان هستید و طول قطع برق همچنان افزایش خواهد یافت.

  مسئولیت قابلیت اطمینان الکتریکی به طور فزاینده ای به مشتری منتقل می شود و پیامدهای فوری برای ژنراتورهای دیزل و پروپان، باتری های خورشیدی پلاس مسکونی و تجاری و خودروهای برقی باتری بزرگ دارد.

10 ایده انرژی غیرمحتمل برای سال 2024
سبک ترین عنصر جهان (هیدروژن) جایگزین راکتورهای کوچک مدولار (SMR) به عنوان انرژی جایگزین بیش از حد تبلیغ شده است، اما در مورد کاربردهای صنعتی مناسب آن واقع بینانه تر می شویم.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

هیچ رویداد سیاسی غیرمحتملی در فهرست وجود ندارد که جای تاسف دارد.

Image