سه عامل احساسات منفی نسبت به گاز طبیعی آمریکا

گاز طبیعی

گاز طبیعی Henry Hub در روز سه‌شنبه تقریباً 5 درصد کاهش یافت و به 2.31 دلار در هر MMBtu رسید که پایین‌ترین قیمت از ژوئن است.

معاملات آتی گاز طبیعی ایالات متحده در حفظ دستاوردهای قبلی شکست خورده است، زیرا بازارها تسلیم سه گانه پیش بینی ها برای آب و هوای معتدل در طول فصل تعطیلات، تولید بی سابقه گاز و ترس از کندی اقتصاد جهانی در سال 2024 شده اند.

تقاضای چین به سرعت در حال تبدیل شدن به مازاد عرضه است و معامله گران اکنون مجبور هستند برای تخلیه مازاد به دنبال مناطق دیگر باشند و در همین حال، ذخایر گاز اروپا در سطح بی سابقه ای قرار دارد.

EIA تخمین می زند که این قاره زمستان را با بیش از 2 تا 22 درصد بیشتر از میانگین پنج ساله به پایان می رساند.

چشم انداز نزولی EIA را بر آن داشته است تا تخمین خود را برای میانگین قیمت های نقدی در هنری هاب بیش از 60 سنت کاهش دهد و به حدود 2.80 دلار در هر میلی متر Btu برای دوره نوامبر 2023 تا مارس 2024 برساند، با استناد به شروع گرمتر از متوسط زمستان.

تولید گاز برای سال 2024، آژانس برآورد قیمت Henry Hub خود را از 3.25 دلار به 2.79 دلار کاهش داده است.

بازارهای نفت و گاز پس از اجلاس سران COP28 در دبی که به تازگی به پایان رسیده بود، واکنش ملایمی را صادر کردند که اولین باری بود که یک کشور میزبان درخواست توافق کمتر شدید در زمینه کنترل آب و هوا و کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی را نشان داد.

پیش‌نویس یک توافق بالقوه آب و هوایی در نشست COP28 در روز دوشنبه، مجموعه‌ای از اقدامات را برای کاهش انتشار پیشنهاد می‌کرد، اما با درایت به خروج تدریجی سوخت‌های فسیلی که بسیاری از کشورها خواستار آن هستند، اشاره ای نکرد – اقدامی که انتقاد ایالات متحده را برانگیخت، اتحادیه اروپا و چندین کشور آسیب پذیر آب و هوا.

بخش گاز طبیعی در برزخ

فروش گسترده گاز طبیعی باعث ایجاد آشفتگی در این بخش شده است و تعداد زیادی از شرکت های گاز طبیعی به شدت مضطرب هستند.

سهام شرکت Tellurian شرکت گاز طبیعی هیوستون، تگزاس پس از گزارش زیان سه ماهه سوم نسبت به سه ماهه سال قبل و هشدار این شرکت به منفی 62.4 درصد در سال تا به امروز افزایش یافته است.

در خطر واقعی زیر رفتن تلوریان گزارش داد که 65.4 میلیون دلار در سه ماهه سوم در مقایسه با زیان 14.2 میلیون دلاری در سه ماهه مشابه سال گذشته، زمانی که درآمد تولید گاز طبیعی آن از افزایش شدید قیمت گاز برخوردار شد در حالی که درآمد سه ماهه سوم تقریباً به نصف کاهش یافت، از 81.1 میلیون دلار در سال به 43.3 میلیون دلار کاهش یافت.

نگران‌کننده‌تر، مدیریت Tellurian هشدار داده است که وضعیت مالی آن باعث ایجاد تردید اساسی درباره ادامه فعالیت آن می‌شود. این شرکت گفت 59.3 میلیون دلار پول نقد در پایان سه ماهه سوم دارد که به سختی برای برآورده کردن تعهدات و تامین مالی نیازهای سرمایه در گردش برای 12 ماه آینده کافی نیست.

تلوریان در آخرین بایگانی 10-Q خود گفت: این شرایط باعث ایجاد تردید اساسی در مورد توانایی شرکت برای ادامه فعالیت در یک سال پس از تاریخ انتشار صورت های مالی می شود.

در یک نکته مثبت تر، Tellurian فاش کرد که برای پروژه پیشنهادی 14.5 میلیارد دلاری صادرات Driftwood خود در لوئیزیانا مذاکرات زیادی با طرف مقابل برای مشارکت سهام و برداشت LNG دارد و این شرکت بیش از 1 میلیارد دلار برای توسعه و پیشرفت ساخت و ساز سرمایه گذاری کرده است.

Driftwood LNG، با هدف تولید اولین گاز طبیعی مایع در سال 2027.

یک هفته پیش Truist Securities رتبه Antero Resources را به Hold از خرید با هدف قیمتی 28 دلاری کاهش داد که از 37 دلار کاهش یافته بود، و گفت که استراتژی بدون پوشش این شرکت که قبلاً در زمان افزایش قیمت بنزین به نفع شرکت بود، اکنون به عنوان یک ریسک بزرگ قیمت‌ها محسوب می‌شود.

سقوط می کند و به احتمال زیاد جریان نقدی را کاهش می دهد و به گفته تحلیلگران، Antero موجودی عمق و کیفیت لازم برای جذب سرمایه گذاران نهادی بزرگ را در سال های آینده دارد، ما شاهد رشد محدودی برای تولیدکننده بدون پوشش در زمستان در غیاب احیای کالاهای مادی هستیم.

شرکت EQT پرپرواز نیز پس از آغاز پوشش برنشتاین از برترین تولیدکننده گاز طبیعی ایالات متحده با رتبه بندی ضعیف، تحت فشار قرار گرفت و به قیمت های ضعیف گاز و ظرفیت محدود خط لوله به ویژه خارج از حوضه آپالاشیا اشاره کرد.

خوشبختانه، این همه عذاب و غم نیست.

Truist منابع CNX را به خرید از خنثی با قیمت PT 27 دلاری ارتقاء داده است که از 20 دلار افزایش یافته است، و می گوید که نمایه پوششی قوی شرکت، شرکت را از کاهش قیمت ها محافظت می کند و در عین حال سرمایه گذاران را در معرض افزایش دارایی های گازی بلندمدت قرار می دهد.

این تحلیلگر همچنین گفت که کسب و کار فناوری جدید CNX می تواند به اندازه کافی کاتالیزورهای صعودی غیر مرتبط با گاز را فراهم کند تا سرمایه گذاران را در طول دوره کاهش احساسات علاقه مند نگه دارد.

بزرگترین تولیدکننده LNG ایالات متحده Cheniere Energy یکی از نام‌های نادر گاز طبیعی است که پس از افزایش 20.9 درصدی در سال تا به امروز، یکی از نام‌های نادر گاز طبیعی است.

یک ماه پیش Cheniere دستورالعمل EBITDA تلفیقی تعدیل شده 8.3 تا 8.8 میلیارد دلاری سال 2023 و هدایت جریان نقدی قابل توزیع سال 2023 از 5.8 تا 6.3 میلیارد دلار را مجدداً تأیید کرد.

ال‌ان‌جی Cheniere همچنان در تقاضای بالاست، دو هفته پیش، این شرکت قرارداد بلندمدت تامین گاز طبیعی با ARC Resources و همچنین قرارداد خرید و فروش LNG با OMV منعقد کرد.

سه عامل احساسات منفی نسبت به گاز طبیعی آمریکا
چشم انداز نزولی EIA را بر آن داشت تا برآورد خود را برای میانگین قیمت های نقدی در هنری هاب بیش از 60 سنت کاهش دهد و به حدود 2.80 دلار در هر میلی متر Btu برای دوره نوامبر 2023 تا مارس 2024 برساند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

پیش‌بینی‌ها برای آب و هوای معتدل‌تر در طول فصل تعطیلات، تولید بی‌سابقه گاز و ترس از کندی رشد اقتصاد جهانی در سال 2024، قیمت گاز طبیعی را سرکوب می‌کند.

Image