پاکستان نفت روسیه را با یوآن چین می‌خرد

نفت خام

رسانه‌های محلی روز شنبه به نقل از منابع آگاه در دولت پاکستان گزارش دادند که این کشور احتمالاً هزینه محموله‌های نفت خام روسیه را به یوان چین پرداخت می‌کند.

انتظار می رود اولین محموله 750 هزار بشکه‌ای در ماه ژوئن در بنادر پاکستان پهلو بگیرد.

یک مقام ناشناس در وزارت نیروی پاکستان در گفتگو با نشریه نیوز اینترنشنال فاش کرد که این معامله توسط بانک چین تسهیل خواهد شد.

این منابع به جزئیاتی در مورد نحوه پرداخت یا تخفیف دقیقی که پاکستان دریافت خواهد کرد، اشاره نکرده‌اند و گفته‌اند که اعلام کردن این اطلاعات به نفع خریدار یا فروشنده نیست.

این مقام گفت: روسیه نفت خام اورال را به صورت محموله آزمایشی ارائه خواهد کرد و به احتمال زیاد پالایشگاه محدود پاکستان (PRL) وظیفه پالایش نفت خام روسیه را بر عهده خواهد داشت.

در ماه دسامبر، اتحادیه اروپا گروه 7 و متحدان آنها ممنوعیت کل صادرات نفت دریایی روسیه را به همراه سقف قیمت 60 دلاری برای هر بشکه اعلام کردند.

تحریم دیگری که تقریباً تمام واردات محصولات نفتی روسیه را ممنوع می‌کند و همچنین محدودیت‌های قیمتی برای گازوئیل و سایر فرآورده‌های نفتی را ممنوع می‌کند، از 5 فوریه آغاز شد.

در ژانویه، مسکو و اسلام آباد به توافق‌های مهمی در مورد عرضه نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه به پاکستان دست یافتند. انتظار می‌رود این توافق به پاکستانی که با کمبود نقدینگی و بحران تراز پرداخت‌ها و ذخایر ارزی بسیار پایین مواجه است، کمک کند.

 پاکستان نفت روسیه را با یوآن چین می‌خرد
منابع آگاه در دولت پاکستان اعلام کردند که این کشور احتمالاً هزینه محموله‌های نفت خام روسیه را به یوان چین پرداخت می‌کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

منابع دیگر به رسانه‌ها گفتند که پاکستان با قیمت هر بشکه نفت در حدود 50 تا 52 دلار در مقایسه با سقف قیمتی 60 دلاری نفت روسیه در گروه 7 موافقت کرده است.

Image