تقاضا برای ماهواره در حال افزایش است

صنایع هوافضا

یک گزارش جدید پیش‌بینی می‌کند که حدود 20000 ماهواره جدید تا پایان این دهه به فضا پرتاب خواهند شد - پیش‌بینی محافظه‌کارانه‌تر در مقایسه با سایر پیش‌بینی‌های دیگر.

Quilty Space 350 صورت فلکی فعلی و برنامه ریزی شده را برای تخمین فعالیت پرتاب ماهواره تا سال 2030 ردیابی کرد.

Quilty Space یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره، می‌گوید: شاخص‌های مثبتی برای رشد پایدار در پایگاه صنعتی فضایی وجود دارد، به‌ویژه با توجه به ادامه حرکت در بازارهای ابرصورت فلکی پهن‌باند در مدار پایین زمین که حدود 85 درصد از کل تقاضای ماهواره در غرب را تشکیل می‌دهد.

با این حال انتظار می‌رود که باد مخالف تأمین مالی باعث کاهش تقاضای کوتاه‌مدت از سوی واحدهای اولیه شود.

تحلیل Quilty برای تزریق واقع‌گرایی به پیش‌بینی‌های تقاضای ماهواره‌ای خود، بر پروژه‌های ماهواره‌ای با بودجه‌ای متمرکز شد که احتمالاً بقا خواهند داشت، برخلاف پیش‌بینی‌هایی که شرکت‌ها را در مورد صور فلکی برنامه‌ریزی‌شده بزرگ می‌پذیرد.

به عنوان مثال E-Space یک استارت آپ اینترنت اشیا است که در حال حاضر 443000 پرونده را برای ماهواره های آینده بدون شواهد زیادی در اختیار دارد که می تواند آن ها را در مقیاس بزرگ تا سال 2030 مستقر کند.

اگر تمام ماموریت های برنامه ریزی شده توسط 350 صورت فلکی تجاری و دولتی که توسط Quilty تجزیه و تحلیل شده اند به مدار برسند، در مجموع 478000 ماهواره تا سال 2030 در فضا خواهند بود.

Quilty با تعیین وزن احتمالی تخمین زد که احتمالاً حدود 20000 ماهواره به مدار می‌رسند.

در مقایسه، سایر سازمان ها اعداد بسیار بزرگ تری را پیش بینی کرده اند، اداره حسابرسی دولت (آمریکا) در گزارشی در سال گذشته پیش بینی کرد که تا سال 2030 حدود 58000 ماهواره به فضا پرتاب خواهد شد.

Euroconsult پیش بینی می کند تا سال 2030 به طور متوسط سالانه حدود 1700 ماهواره پرتاب شود.

رشدی که توسط Starlink ایجاد شده است

طبق گزارش Quilty که تخمین می‌زند SpaceX تا نوامبر بیش از 5400 ماهواره را به فضا پرتاب کرده است، تا حد زیادی سنگین‌ترین محرک تقاضای جدید، SpaceX و مجموعه پهنای باند Starlink آن است.

تقاضا برای ماهواره در حال افزایش است
تقاضای ماهواره همچنین توسط صورت فلکی دولتی مانند معماری فضایی جنگ‌افزار تکثیر شده توسط آژانس توسعه فضایی نیروی فضایی ایالات متحده و IRIS2 اروپا تامین می‌شود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در این گزارش آمده است: فعالیت‌های فضایی دولت آمریکا در حال افزایش است و این به دلیل دسترسی کم‌هزینه به فضا، افزایش برنامه‌های ملی برای ترویج سرمایه‌گذاری و نوآوری در فضا، و به رسمیت شناختن فضا به‌عنوان یک حوزه جنگی حیاتی است.

Image