پیش نمایش خودروی تمام الکتریکی M3 super saloon

خودروی برقی

پیش نمایش علامت تجاری BMW iM3 از خودروی تمام الکتریکی M3 super saloon که با قدرت تمام الکتریکی عرضه خواهد شد.

تأییدیه‌ای از شرکت BMW گزارش شده که سالون (خودروی) بعدی با عملکردی در اندازه M3 و با نیروی برق خالص عرضه می‌شود و اکنون به لطف یک علامت تجاری ثبت شده توسط BMW، متوجه شده‌ایم که می‌توان آن را با نام BMW iM3 شناخت.

رئیس بخش توسعه BMW فرانک وبر در ماه سپتامبر گفت که یک خودروی برقی M3 بر اساس پلتفرم Neue Klasse این شرکت ساخته خواهد شد و تاریخ فروش آن در اوایل سال 2027 خواهد بود که خیلی دور از عرضه اولیه Neue Klasse نیست.

به گفته فرانک وبر اینکه آیا این برنامه ها به یک املاک تورینگ تمام برقی M3 نیز تعمیم می یابد یا خیر، هنوز مشخص نیست.

مدل تمام برقی که از سال 2027 وارد بازار می شود ولی M3 بنزینی خاموش نخواهد شد.

M3 جدید در کنار مدل تمام الکتریکی قرار می‌گیرد و وبر بیان کرد که BMW موتور شش سیلندر توربوشارژ فعلی 3.0 لیتری را برای مطابقت با مقررات آلایندگی یورو 7 توسعه داده است، به این معنی که با طول عمر M3 موتور احتراقی به احتمال زیاد با هم همپوشانی خواهد داشت.

وبر در مراسم رونمایی از سری 5 و i5 سالون الکتریکی جدید این برند در اوایل سال جاری، و در مورد اینکه آیا ب ام و پس از عرضه یک خودروی تولیدی بر اساس پلتفرم Neue Klasse از سال 2025 به یک مدل هاله نیاز دارد، تایید کرد: M3 کاملاً برقی خواهد بود - و دارای قلب شادی است. (اشاره به بسته جدید ECU)

وبر می گوید: این واحد کنترل ECU برای چهار موتور الکتریکی مستقل تا یک مگاوات (1341 اسب بخار) طراحی شده است و بنابراین بله، به یک پروژه فانوس دریایی نیاز دارد.

ECU جدید بی‌ام‌و کنترل‌کننده‌های کنترل پایداری، سیستم انتقال قدرت/باتری و نرم‌افزار شاسی را در یک واحد سخت‌افزاری به عنوان بخشی از بزرگترین سرمایه‌گذاری در تاریخ BMW از نظر پلت‌فرم Neue Klasse ترکیب می‌کند و به گفته فرانک ون، رئیس بخش M، قابلیت‌های دینامیکی جدیدی را باز می‌کند.

او با اشاره به فناوری جدید ECU گفت: ما آن را دست (کمک) خدا می‌نامیم، همانطور که در M5 با سیستم M xDrive داشتیم.

در آینده زمانی که به عنوان مثال در مورد چهار موتور الکتریکی صحبت می کنید، به دست خدا نیاز دارید که حتی قوی تر شود.

پس شما نه تنها به دینامیک جانبی و طولی از نظر شاسی (مانند سیستم M xDrive) نیاز ندارید، بلکه به موتور نیز نیاز دارید و این باید یک منطق متمرکز باشد زیرا در مسیر می‌خواهید تا 1G یا بیشتر سرعت خود را کاهش دهید، اما در عین حال می‌خواهید بهبود پیدا کنید و پایداری مناسب داشته باشید.

ترمز ABS یا ترمز با موتورها فرقی نمی کند، زیرا موتورها به هر حال سریعتر از هیدرولیک هستند، اما پیش نیاز ورود به عصر جدیدی با خودروهای M و برقی با کارایی بالا است و این بدان معنی است که شما می توانید این ماشین را به گونه ای رانندگی کنید که قبلاً هرگز نداشته اید.

در حالی که ون میل بیان کرد که این پلت فرم تا یک مگاوات توان نصب شده در اختیار دارد، بعید است مدل بعدی M3 از این سطح قدرت برخوردار باشد.

در واقع رئیس M معتقد است که همه چیز در مورد قدرت نیست و دینامیک خودرو نحوه رانندگی خودروهای برقی M را در آینده مشخص می کند و محصولات BMW را از رقبای خود متمایز می کند.

او به ما گفت: ما به یک مگاوات برق نیاز نداریم، اما البته در حال نصب آن هستیم زیرا فقط به M3 فکر نمی کنیم و ما به XM یا X5 M خواهیم رفت و اگر آن خودروها وزنی داشته باشند، برای احساس رانندگی M به آن قدرت نیاز داریم، اما همه چیز در مورد دینامیک خودرو، مفهوم کلی خودرو است.

ون میل معتقد است تعامل راننده برای خودروهای برقی بخش M آینده نیز کلید خواهد بود.

مدیر اجرایی در پاسخ به این سوال که آیا شرکت به دنبال شبیه‌سازی تعویض دنده برای افزایش مشارکت است، گفت: اگر فقط یک دنده دارید و اصلاً بازخورد ندارید، نمی‌دانید چقدر سریع هستید و نمی‌توانید به سرعت به پایین نگاه کنید.

کمی شبیه موتور سیکلت است، دنده سه و شما صدای دور موتور را می شنوید، بنابراین در واقع شما می دانید که آیا دارید صد و سی، صد و سی و پنج را انجام می دهید، و سپس چراغ های متغیری را دارید که می توانید از گوشه چشم خود ببینید، بنابراین نیازی نیست که به پایین نگاه کنید.

شما همیشه می دانید که چقدر سریع هستید، و اگر بازخورد صوتی و همچنین بازخورد لمسی نداشته باشید، از دست می رود و ما به دنبال راه‌های مختلفی برای ارائه این بازخورد به شما هستیم.

پیش نمایش خودروی تمام الکتریکی M3 super saloon
بی‌ام‌و iM3 تمام برقی بازار سالن خودروهای الکتریکی عملکردی را برای خود نخواهد داشت، در کنار تسلا مدل S Plaid، آلفارومئو روی جولیا الکتریکی (احتمالا با نسخه داغ Quadrifoglio) کار می‌کند و نسخه تولیدی لکسوس LF-ZC مفهومی جدید اخیراً رونمایی شد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

باید دید خودروی تمام الکتریکی M3 super saloon توان رقابت با M3 احتراق داخلی را دارد.

Image