ماینرهای بیت کوین در اجلاس جهانی استخراج دیجیتال

انرژی

Bitmain Antminer S21 متمرکز بر کارایی خود را در WDMS عرضه کرد و استخراج کنندگان بیت کوین برنامه های خود را برای افزایش بهره وری از طریق انرژی سبز به اشتراک گذاشتند.

Bitmain نسل بعدی ماینرهای Antminer S21 و S21 Hydro ASIC خود را در اجلاس جهانی دیجیتال ماینینگ (WDMS) در هنگ کنگ در 22 سپتامبر عرضه کرد و آمارهای عملکردی حیاتی را که کل صنعت منتظر آن بوده است فاش کرد، S21 دارای نرخ هش 200 تراهش در ثانیه (TH/s) و بازدهی 17.5 ژول در هر تراهش (J/T) است، در حالی که S21 هیدرو هش 335 TH/s و 16 J/T است که قابل توجه است که تا همین اواخر، بیشتر بیت کوین ASICS بالاتر از سطح 20 J/T کار می کردند.

با ادامه افزایش هزینه های برق سال به سال و پیش بینی نصف شدن بیت کوین در آوریل 2024، بهره وری ASIC به سرعت در حال تبدیل شدن به تمرکز اصلی ماینرها است و بسیاری نیز به سمت تا شدن منابع انرژی تجدیدپذیر به عنوان جز اصلی عملیات خود می روند، توسعه پایدار در صنعت معدن موضوع اصلی مورد بحث در اکثر پانل های WDMS بود.

در میزگرد افتتاحیه اعضای تیم Terraulf ،Core Scientific ،CleanSpark و Iris Energy دیدگاه های خود را در مورد اینکه چگونه ادغام بیشتر منابع انرژی تجدیدپذیر تبدیل به یک استراتژی حیاتی برای بسیاری از ماینرها پس از نصف شدن عرضه بیت کوین در آوریل 2024 خواهد شد، به اشتراک گذاشتند.

به گفته نظرخان، مدیر عملیات Terraulf: یک انتقال قابل توجه در بخش عرضه در فرآیند تولید وجود دارد، تلاشی هماهنگ برای کربن زدایی کل پشته عرضه وجود دارد و بنابراین وقتی در مورد مصرف ماینرهای بیت کوین که انرژی تجدیدپذیر بیشتری مصرف می کنند صحبت می کنیم.

این بخشی از موضوع گسترده تری است که در سراسر ایالات متحده بدون استخراج بیت کوین نیز اتفاق می افتد، نقشی که ما ایفا می کنیم این است که بارهای استخراج بیت کوین خود را در مکان هایی که در آن اتفاق می افتد قرار دهیم و چگونه فرآیند کربن زدایی را تسهیل کنیم.

یکی از تاثیرات نصف شدن عرضه آتی این است که ماینرها همان هزینه های سرمایه و عملیاتی را حفظ خواهند کرد ، به علاوه نیاز به پرداخت هر گونه بدهی گردان، در حالی که اساسا شاهد کاهش توزیع پاداش بلوکی آنها به نصف خواهند بود و به همین دلیل ماینرها یا باید درصد هش ریت خود را که از منابع انرژی پایدار به دست می‌آید افزایش دهند یا برای حفظ یا افزایش سودآوری خود، تنظیمات کارایی را در ناوگان ASIC خود انجام دهند.

جاستین کرامر بنیانگذار BMC در رابطه با عرضه Antminer XP 21 و تاثیر بالقوه آن بر صنعت معدن گفت: S21 اگر قابل اعتماد، قیمت نسبتا مناسب و به راحتی در دسترس باشد و بله، اگر تاریخچه بیت مین بسیار زیاد است می تواند چشم انداز استخراج کریپتو را با کارایی خود متحول کند.

اساسا قدرت دو ماینر S19 100T را در یک واحد جمع می کند و با وجود این بازار رو به رشد فریم‌افزار پس از فروش، همراه با سیستم‌های آبی و غوطه‌وری، ابزارهای بیشتری را در اختیار ماینرها قرار می‌دهد تا ماینرهای نسل قدیمی‌تر مانند S19 را نیز سودآور نگه دارند بنابراین در حالی که S21 یک پیشرفت قابل توجه است، ممکن است ماینرهای زیر 110 TH/s را کاملا منسوخ نکند.

هنگامی که از کرامر در مورد جنبه های هیجان انگیز S19 XP جدید پرسیده شد، خاطرنشان کرد من دوست دارم که Bitmain با گواهی جدید کربن خنثی خود به مزارع معدنی سازگار با محیط زیست با قیمت گذاری بهتر و تحویل پیشرفته پاداش دهد، اما اضافه می‌کنم که وقتی متوجه شدم که هر دو مدل جدید S21 33 درصد نرخ هش بیشتری ارائه می‌دهند (S21 200T در مقابل 151T در S19j XP S21 hydro 335T در مقابل S19 XP Hydro در 257T) کمی تعجب‌آور است، آیا این یک تصادف است؟

من شک دارم و احتمالا نشان دهنده نسخه های سیستماتیک مشابه نسخه های Bitmain است که در آن یک تغییر جزئی در سیستم عامل و شاید چند مورد دیگر که تنظیم شده اند منجر به افزایش متوسط ​​​​در نرخ هش و یک ماینر کاملا جدید می شود.

موضوع چند سال گذشته افزایش ماینرهای بیت کوین بوده است و طرفداران بیت کوین مخالف این ادعا هستند که استخراج بیت کوین برای محیط زیست بد است و اینکه اتکای صنعت به تولید انرژی مبتنی بر کربن باعث تسریع انتشار گازهای گلخانه ای می شود، در مقابله با این دیدگاه، استاد حسابداری و مالی بنیاد Sustaintech هنگ کنگ، هائیتی لو به صراحت اعلام کرد استخراج بیت کوین پذیرش انرژی های تجدیدپذیر را در بسیاری از زمینه ها ترویج می کند.

او توضیح داد که در طول سال‌ها، استخراج بیت‌کوین کارآمدتر شده و از انرژی پاک‌تری نیز استفاده می‌کند، تاریخ به ما می گوید که توسعه انسانی از یک جامعه کشاورزی تا صنعتی شدن تا آینده یک اقتصاد دیجیتالی شده با هر افزایش مصرف سرانه انرژی همراه است، آنچه که تفاوت را ایجاد می کند این است که توانایی انسان در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر افزایش می یابد و در نتیجه به توسعه پایدار دست می یابد.

مانند دیدگاه‌هایی که سایر اعضای پانل به اشتراک گذاشته‌اند، او گفت که مشارکت استخراج‌ کنندگان بیت‌کوین در توافق‌نامه‌های پاسخگویی به تقاضا با تولیدکنندگان و توزیع‌ کنندگان برق منجر به بهره‌وری شبکه انرژی می‌شود و آنها محرک اقتصادی برای توسعه انرژی‌ های تجدیدپذیر ترویج و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم می‌کنند.

علاوه بر بهره برداری از استخراج بیت کوین از انرژی رشته ای، تشویق به توسعه پروژه های انرژی تجدیدپذیر و کمک به ایجاد تعادل در شبکه های الکتریکی، پیشرفت های بهره وری نسل بعدی ASIC ها مانند Antminer S21 باعث کاهش مصرف انرژی استخراج کنندگان می شود و در عین حال به آنها اجازه می دهد تا سود خود را افزایش دهند.

ماینرهای بیت کوین در اجلاس جهانی استخراج دیجیتال
مشارکت استخراج‌ کنندگان بیت‌کوین در توافق‌نامه‌های پاسخگویی به تقاضا با تولیدکنندگان و توزیع‌ کنندگان برق منجر به بهره‌وری شبکه انرژی می‌شود و آنها محرک اقتصادی برای توسعه انرژی‌ های تجدیدپذیر ترویج و توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر فراهم می‌کنند

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

آنچه که تفاوت را ایجاد می کند این است که توانایی انسان در استفاده از انرژی های تجدیدپذیر افزایش می یابد و در نتیجه به توسعه پایدار دست می یابد.

Image