قیمت نفت

نفت خام

قیمت نفت که حدود 5 درصد در روز گذشته کاهش یافته و به پایین‌ترین رقم طی 5 هفته گذشته رسیده بود، امروز هم روند نزولی خود ادامه داد.

سرمایه‌گذاران آماده افزایش بیشتر نرخ بهره در اجلاس این هفته فدرال رزرو هستند که می‌تواند به تقاضا برای انرژی آسیب برساند.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 2 سنت معادل 0.03 درصد کاهش به 75 دلار و 30 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 5 سنت معادل 0.07 درصد کاهش 71 دلار و 61 سنت معامله می‌شود.

 هر دوی این شاخص‌های نفتی در روز گذشته به پایین‌ترین قیمت از 24 مارس رسیدند و بیشترین کاهش قیمت یک‌روزه را از اول ژانویه تجربه کردند.

انتظار می‌رود بانک فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را 25 واحد برای مقابله با تورم افزایش دهد. پیش‌بینی می‌شود بانک مرکزی اروپا هم نرخ بهره را در اجلاس روز پنجشنبه افزایش دهد.

 بالا رفتن بیشتر نرخ بهره روند رشد اقتصاد را کند کرده و به تقاضا برای انرژی آسیب می‌رساند.

 گزارش کاهش غیرمنتظره فعالیت کارخانه‌ای در چین در ماه آوریل هم قیمت انرژی را تحت فشار قرار داده است، چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده انرژی و بزرگ‌ترین خریدار نفت خام در دنیاست.

 صندوق بین‌المللی پول اعلام کرد بازگشایی اقتصاد چین برای آسیا حیاتی است، اما درمورد خطر ادامه تورم بالا و بی‌ثباتی بازار جهانی به‌خاطر مشکلات بانک‌داری در غرب هشدار داد.

قیمت نفت
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از افت ۵ درصدی در روز گذشته امروز نیز با ۲ سنت معادل ۰.۰۳ درصد کاهش به ۷۵ دلار و ۳۰ سنت رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در این‌ بین، آمار مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور 3.9 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته کاهش یافته و سومین کاهش پیاپی هفتگی را رقم زده است.

برچسب ها
Image