قیمت جهانی نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰.۰۷ درصد کاهش به ۹۵ دلار و ۳۱ سنت رسید.

نگرانی در مورد اقتصاد کلان دنیا قیمت نفت را یک درصد در روز جمعه پایین آورد، اما کاهش عرضه جهانی نفت به دنبال پایین آمدن تولید ائتلاف اوپک پلاس قیمت نفت را 30 درصد در سه ماهه سوم سال جاری میلادی افزایش داد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 7 سنت معادل 0.07 درصد کاهش به 95 دلار و 31 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 92 سنت معادل 1 درصد کاهش، 90 دلار و 79 سنت معامله می‌شود.

قیمت معاملات آتی نفت برنت حدود 2.2 طی یک هفته گذشته و 27 درصد طی فصل تابستان افزایش یافت. نفت آمریکا هم 1 درصد طی یک هفته گذشته و 29 درصد طی فصل گذشته افزایش قیمت داشت.

فعالیت‌های مربوط به نفت و گاز در سه ایالت تولید کننده انرژی آمریکا رو به افزایش است. اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا در ماه ژوئیه به بالاترین رقم از نوامبر 2019 رسیده بود.

سرمایه‌گذاران در حال حاضر منتظر عواقب تعطیلی احتمالی دولت آمریکا در روز یکشنبه هستند.

تعداد چاه‌های نفت آمریکا که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است 3 حلقه در هفته منتهی به 29 سپتامبر کاهش یافته و به 623 رسیده است، یعنی پایین‌ترین تعداد از فوریه 2022.

نظرسنجی از 42 اقتصاددان نشان می‌دهد متوسط قیمت نفت خام برنت در سه ماهه پایانی سال جاری میلادی احتمالاً 89 دلار و 85 سنت و در سال آینده میلادی 86 دلار و 45 سنت خواهد بود.

قیمت جهانی نفت
نشست وزارتی ائتلاف اوپک پلاس در چهارم اکتبر برگزار می‌شود و انتظار می‌رود عربستان از حجم کاهش تولید خود بکاهد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

کاهش تولید عربستان و روسیه تعیین کننده قیمت نفت در ادامه سال جاری میلادی خواهد بود.

Image