حفاری‌های جدید شورون در ونزوئلا

نفت خام

شرکت شورون قصد دارد ۲۰۰ هزار بشکه در روز نفت تا پایان سال آینده میلادی از پروژه‌های خود در ونزوئلا تولید کند و این کار تنها با حفاری‌های بزرگ جدید امکان‌پذیر است.

شرکت شورون قصد دارد به دنبال کسب مجوز از واشنگتن جهت از سرگیری تولید در ونزوئلا، 65 هزار بشکه در روز تا پایان 2024 به حجم تولید نفت این کشور بیفزاید. شورون این افزایش تولید را پس از اولین کمپین بزرگ حفاری خود در ونزوئلا خواهد داشت.

بدین ترتیب ونزوئلا می‌تواند تولید نفت خام خود را افزایش دهد و شورون هم 3 میلیارد دلار از بدهی‌های خود از این کشور را دریافت می‌کند.

اطلاعات کشتیرانی نفتکش‌ها نشان می‌دهد شرکت شورون طبق قراردادهای مشترک با شرکت نفت دولتی ونزوئلا 135 هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کند و به طور متوسط 124 هزار بشکه در روز هم در سال جاری میلادی به آمریکا صادر کرده است، یعنی نزدیک به سطح تولید و صادرات قبل از اعمال تحریم‌های آمریکا در 2019.

سطح فعلی تولید نفت ونزوئلا 70 درصد نسبت به متوسط تولید در 2022 افزایش داشته است.

مشارکت شرکت شورون در تولید نفت ونزوئلا از آن جهت برای این کشور عضو اوپک اهمیت دارد که تلاش می‌کند تولید نفت خود را تثبیت کرده و به سطح قبل از تحریم‌ها بازگرداند.

تقریباً تمام افزایش تولید 70 هزار بشکه‌ای ونزوئلا از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا از طریق پروژه‌های مشترک بین شورون و شرکت نفت دولتی این کشور بوده است. اما تولید بیشتر نیاز به حفاری‌های تخصصی بزرگ دارد که انجام آن در ونزوئلا آسان نیست.

هدف تولید شرکت شورون 200 هزار بشکه در روز تا پایان سال آینده میلادی است که می‌تواند به ونزوئلا برای رسیدن به هدف تولید یک میلیون بشکه در روز کمک کند.

متوسط تولید ونزوئلا در 2023 برابر با 785 هزار بشکه در روز بوده است.

حفاری‌های جدید شورون در ونزوئلا
شرکت شورون اعلام کرده عملیات‌های خود را طبق قوانین و مقررات و همچنین ساختار تحریم‌های دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی آمریکا انجام خواهد داد. طرح جدید حفاری شرکت شورون نیاز به تصویب جدید دولت آمریکا ندارد چون طبق مجوزی است این شرکت در نوامبر دریافت کرده بود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

کمپین جدید شرکت شورون نیاز به حفاری حداقل دو چاه بزرگ دارد. این پروژه در کمربند اورینوکو، بزرگترین منطقه تولید نفت ونزوئلا انجام خواهد شد.

Image