انرژی هسته ای تا سال 2035 حدود 10 درصد از کل برق چین را تولید خواهد کرد

هسته‌ای

بر اساس گزارش انجمن انرژی هسته ای چین، تولید برق هسته ای چین تا سال 2035 حدود 10 درصد از کل تولید برق این کشور را تشکیل می دهد که معادل کاهش انتشار دی اکسید کربن 920 میلیون تنی است.

وانگ بینگوا، رئیس کمیته ارتباطات عمومی انرژی هسته ای گفت: در میان هدف جاه طلبانه چین برای بی طرفی کربن تا سال 2060، برآورد می شود که ظرفیت انرژی هسته ای نصب شده این کشور تا آن زمان به حدود 400 میلیون کیلووات برسد که حدود 18 درصد از کل تولید برق را تشکیل می دهد.

وی گفت: با توجه به استفاده همه جانبه از انرژی هسته ای برای مقاصدی از جمله گرمایش و برق رسانی خودروها، پیش بینی می شود سهم کاهش کربن انرژی هسته ای به حدود 25 درصد برسد.

وی گفت که چین از ابتدای دوره برنامه پنج ساله چهاردهم، ساخت 21 واحد انرژی هسته ای را تصویب کرده است و ساخت پروژه انرژی هسته ای نیز به طور پیوسته در حال پیشرفت است.

به گفته این انجمن، تاکنون 55 واحد نیروگاه هسته ای در سرزمین اصلی چین در حال بهره برداری است که مجموع ظرفیت نصب شده آن حدود 57 میلیون کیلووات است.

این کشور دارای 24 واحد نیروگاه هسته ای در حال ساخت با مجموع ظرفیت نصب شده حدود 27.8 میلیون کیلووات است که در مجموع واحدهای هسته ای در حال بهره برداری و در حال ساخت در چین پیشتاز است و در رتبه دوم جهان قرار دارد.

انرژی هسته ای به عنوان یک منبع انرژی پاک، کم کربن و کارآمد با بار پایه، نقش مهمی در دستیابی به برنامه بلندپروازانه چین برای اوج کاهش کربن تا سال 2030 و بی طرفی کربن تا سال 2060 ایفا می کند.

همچنین این یک گزینه مهم برای چین برای تامین امنیت انرژی، بهینه سازی ترکیب انرژی و دستیابی به اهداف اوج کاهش انتشار کربن.

انرژی هسته ای تا سال 2035 حدود 10 درصد از کل برق چین را تولید خواهد کرد
واحد 3 نیروگاه هسته ای فانگ چنگانگ در منطقه خودمختار گوانگشی ژوانگ چین، اولین واحد هسته ای هوالونگ وان ساخته شده در غرب چین است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شورای دولتی در جلسه ای که در 31 ژوئیه برگزار شد، شش واحد نیروگاه هسته ای جدید در نینگده، استان فوجیان را تایید کرد. شیداوان، استان شاندونگ؛ و خوداپو، استان لیائونینگ.

Image