شرکت های بیمه غربی به صادرات نفت خام روسیه کمک می کنند

نفت خام

شرکت‌های بیمه نفت‌کش‌های غربی نگران هستند که ممکن است به‌طور ناخواسته به انتقال نفت خام روسیه به بالای سقف قیمتی 60 دلار در هر بشکه کمک کنند، زیرا خریدها و معاملات از زمانی که G7 سقف قیمت را در اوایل دسامبر 2022 معرفی کرد مبهم شده است.

باشگاه‌های حفاظت و غرامت (P&I) گواهی دارند مبنی بر اینکه محموله‌هایی که تحت پوشش قرار می‌دهند بالاتر از سقف قیمت خریداری نشده‌اند، اما آنها نگران هستند که روش‌های فرار فزاینده روسیه و مشتریان جدید نفت خام آن ممکن است قیمت واقعی محموله‌های نفت روسیه را مبهم کند. (در حال معامله شدن)

با افزایش قیمت‌های بین المللی نفت پس از کاهش غیرمنتظره اوپک پلاس که در اوایل آوریل اعلام شد، قیمت نفت خام روسیه، اورال، به 60 دلار در هر بشکه رسید، گرید ESPO که از بندر کوزمینو در خاور دور روسیه حمل می شود، از زمانی که تحریم اتحادیه اروپا و سقف قیمت اتحادیه اروپا/G7 در 5 دسامبر اجرایی شد، همواره بالای 60 دلار در هر بشکه معامله می شود.

در هفته های اخیر، هشدارهای وزارت خزانه داری ایالات متحده به ایالات متحده و سایر شرکت های بیمه غربی توصیه کرده است که ممکن است مکانیسم سقف قیمت در محموله های خارج از کوزمینو را نقض کرده باشند.

به طور کلی، بیمه‌گران غربی نمی‌توانند مطمئن باشند که محموله‌های نفت خام فروخته شده بالای 60 دلار در هر بشکه را پوشش داده‌اند یا خیر.

لارس لانگ، دبیرکل اتحادیه بین‌المللی بیمه دریایی، این هفته به رویترز گفت: ما قطعاً نمی‌توانیم قیمت نفت محموله‌ها را ارزیابی کنیم.

مایک سالت هاوس، رئیس امور خارجی در NorthStandard P&I Club، به رویترز گفت که مالکان کشتی و بیمه‌کنندگان محموله‌های دریایی نمی‌توانند به طور قابل اعتماد قیمت واقعی محموله روسی را ارزیابی کنند.

سالت هاوس گفت: اگر روسیه می‌خواهد نفت خود را صادر کند و آن را بالاتر از سقف قیمتی به فروش برساند، هم به نفع صادرکننده و هم گیرنده روسی است که اطلاعاتی درباره قیمت واقعی محموله منتشر نکنند.

در اوایل این ماه، وزارت خزانه داری ایالات متحده هشداری به شرکت های آمریکایی در مورد فرار احتمالی از سقف قیمتی منتشر کرد و به طور خاص به محموله های ESPO از کوزمینو اشاره کرد.

دفتر دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا می گوید: OFAC از گزارش هایی آگاه است که ESPO و سایر نفت خام صادر شده از طریق بنادر اقیانوس آرام در فدراسیون روسیه، مانند کوزمینو، ممکن است بالاتر از سقف قیمت معامله شوند و ممکن است از خدمات تحت پوشش ارائه شده توسط افراد آمریکایی استفاده کنند.

این ارائه دهندگان خدمات ایالات متحده ممکن است از ارائه خدمات تحت پوشش مربوط به نفت روسیه که بالاتر از سقف قیمت خریداری شده است، اطلاع نداشته باشند، زیرا افراد غیرآمریکایی درگیر در صادرات ممکن است اسناد ناقص یا جعلی ارائه کرده باشند یا از سایر روش های فریبنده استفاده کرده باشند.

اساساً تمام معاملات نفت خام روسیه در بنادر پریمورسک و اوست-لوگا دریای بالتیک و همچنین بندر نووروسیسک در دریای سیاه کمتر از سقف قیمتی در سه ماهه اول سال 2023 انجام شد.

اما بیش از 95 درصد از حجم نفت خام صادر شده از کوزمینو محققان موسسه KSE، بخشی از دانشکده اقتصاد کیف، در گزارشی در این هفته نوشتند که قیمت آنها بالای 60 دلار در هر بشکه بود، آنها خاطرنشان کردند که قیمت صادرات نفت روسیه از کوزمینو به طور متوسط 73 دلار در هر بشکه بوده است.

محققان موسسه مستقر در اوکراین می‌گویند: این واقعیت که سهم قابل توجهی از سفرهای کوزمینو شامل کشتی‌های تحت مالکیت و/یا بیمه‌شده غربی است، در حالی که اساساً تمام معاملات قیمت‌های بالاتر از 60 دلار در هر بشکه را نشان می‌دهند، به نقض بالقوه قابل توجه سقف قیمت اشاره می‌کند.

در حالی که به نظر می‌رسد رژیم تحریم‌ها برای کاهش درآمدهای نفتی پوتین کار می‌کند - با کاهش 15.6 میلیارد دلاری صادرات نفت خام و فرآورده‌های نفتی در سه ماهه اول نسبت به سه ماهه چهارم سال 2022، قیمت‌های صادراتی نفت خام روسیه در سه ماهه اول 2023 نشان دهنده نقض تحریم‌ها است و بر نیاز فوری به اجرای دقیق تر تاکید می کند.

به گفته تحلیلگران، در صورتی که قیمت اورال در بیشتر ماه آوریل بالای 60 دلار در هر بشکه بماند، مالکان کشتی و شرکت های بیمه با مشکلات بیشتری در حمل و نقل نفت خام روسیه مواجه خواهند شد.

Erik Broekhuizen، مدیر تحقیقات دریایی و مشاوره در Poten & Partners، در یادداشت تحقیقاتی اخیر گفت: اگر قیمت نفت خام روسیه به‌طور قابل‌توجهی بیش از سقف قیمتی 60 دلار در هر بشکه باقی بماند، وضعیت می‌تواند پیچیده‌تر شود.

شرکت های بیمه غربی به صادرات نفت خام روسیه کمک می کنند
قیمت نفت خام روسیه اخیراً بالاتر از سقف قیمت هر بشکه نفت 60 دلار بوده است، شرکت های بیمه غربی نمی توانند مطمئن باشند که آیا محموله های نفت خام فروخته شده بالای 60 دلار در هر بشکه را پوشش داده اند یا خیر.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اعمال محدودیت و سقف قیمت برای نفت خام روسیه از طرف کشورهای غربی باعث افزایش ناوگان تاریک یا سایه نفتکش ها شده است.

Image