خرید طلا بهتر از دلار است

اقتصاد

پیتر شف شیف (سرمایه‌گذار، نویسنده و صاحبنظر امور مالی اهل آمریکا) گفت: با وخامت اوضاع اقتصادی آمریکایی ها همچنان با افزایش قیمت ها دست و پنجه نرم می کنند، اما ایالات متحده تنها کشوری نیست که مشکل تورم دارد.

هر کشوری به نحوی دچار تورم شده است، وقتی آن را با روند دلارزدایی همراه می‌کنید، دلایل بیشتری برای خرید طلا و روند صعودی قیمت طلا مشاهده می کنید.

وی ادامه داد: در حال حاضر، ما فقط یک اقتصاد ضعیف نداریم، بلکه تورم قوی داریم؛ رکود تورمی داریم، این مشکلی است که جهانی است و همه کشورها تورم را تجربه می‌کنند و ما نمی‌توانیم کسی را به خاطر آن سرزنش کنیم زیرا همه از آن رنج می‌برند. همه همین اشتباه را کردند.

همه بانک های مرکزی پول زیادی چاپ کردند و همه آنها نرخ بهره خود را خیلی پایین نگه داشتند.

پیتر انگلیس را متمایز کرد. با وجود افزایش شدید نرخ در ماه های اخیر، قیمت مصرف کننده در آن کشور در ماه مارس بیش از 10 درصد به صورت سالانه افزایش یافت، آنها در انگلستان راه درازی در پیش دارند و نرخ ها باید خیلی بالاتر برود. هزینه های دولت باید به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

در گذشته، مقامات بانک مرکزی انگلستان نگران بودند که تورم خیلی پایین باشد، پیتر گفت هیچ کس در آنجا به زودی دوباره در مورد آن صحبت نخواهد کرد - احتمالاً تا آخر عمر؛ این یک تظاهر بود.

اما اکنون، به وضوح تورم بسیار زیاد است، و به هیچ وجه نمی‌توانند آن نرخ تورم را به زیر ۲ درصد برسانند، آنها احتمالاً حتی به 2٪ هم نخواهند رسید و همین موضوع در مورد سایر کشورهای اروپایی نیز صادق است، همه اسب های تورم را از اصطبل بیرون آورده اند.

پیتر همچنین به ژاپن اشاره کرد، این کشور دارای کمترین تورم قیمت ها در جهان است، اما همچنان بالاتر از 2٪ (3.2٪ سالانه) است.

این 10 درصدی نیست که در بریتانیا وجود دارد، اما به یاد داشته باشید، چندی پیش، ژاپنی ها قیمت های ثابتی داشتند، آنها حتی طی چند سال شاهد کاهش اندک قیمت ها بودند و اما اکنون قیمت ها در حال افزایش هستند.

تورم ژاپن بسیار بیشتر از 2٪ افزایش می یابد و این اعداد در حال افزایش هستند. (چرا؟ زیرا نرخ بهره همچنان منفی است)

حتی با افزایش قیمت ها، بانک مرکزی ژاپن بازده اوراق قرضه 10 ساله دولت ژاپن را 50 واحد پایه هدف قرار داده است، تورم قیمت بیش از 300 واحد پایه است. این موضوع نیاز به تورم زیادی دارد.

برای خرید این همه اوراق قرضه باید مقدار زیادی ین چاپ شود، زیرا اگر تورم 3 درصد باشد، چه کسی می خواهد به دولت ژاپن با نیم درصد وام بدهد؟ و البته، قرار نیست در 3٪ باقی بماند و قرار است بالا برود.

وقتی تورم جهانی را با روند مستمر به سمت دلارزدایی همراه کنید، اوضاع برای خرید طلا و  در نتیجه روند صعودی قیمت طلا مهیا است.

اگر دلار ارز قابل ذخیره نباشد، [کشورها] دیگر به دلار برای خرید نفت یا کالاهای دیگر نیاز ندارند، زیرا کشورها اکنون در حال دلارزدایی هستند و مکانیسم‌هایی را برای تجارت دوجانبه با ارزهای دیگر ایجاد می‌کنند.

پس با این دلارها چه کار کنند؟ از شر آنها خلاص شوید! و با عواید حاصل از فروش چه خواهید کرد؟ من فکر می‌کنم بیشتر فروشندگان دلار ترجیح می‌دهند که طلا داشته باشند تا اینکه فقط یک ارز خارجی دیگر (مثل فیات تصادفی) انتخاب کنند ... فقط به نمودار قیمت طلا نگاه کنید.

طلا نسبت به هر ارز دیگر روی کره زمین در بازار روند صعودی دارد. بنابراین، به هر ارزی که نگاه می کنید، اگر آن را با طلا مقایسه کنید، طلا همچنان بهتر است.

خرید طلا بهتر از دلار است
نتیجه این است که ما این مشکل تورم جهانی را که اکنون در دوران رکود بزرگ داریم نداشتیم - آخرین باری که اعداد اقتصادی اینقدر بد بود سال 2008 بود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بانک های مرکزی پول زیادی چاپ کردند که منجر به تورم و رکود تورمی جهانی شد، این وضعیت طلا را به یک گزینه سرمایه گذاری جذاب تبدیل کرده است؛ و کشورهای بیشتری به دلارزدایی ادامه می دهند.

Image