کره شمالی ممکن است تلاش کند با ICBM و آزمایش های هسته ای آمریکا را تحت فشار قرار دهد

هسته‌ای

قانونگذاران کره جنوبی روز چهارشنبه به نقل از مقامات اطلاعاتی گفتند کره شمالی می تواند موشک های بالستیک قاره پیما را در مسیری پایین تر و طولانی تر آزمایش کند و هفتمین آزمایش هسته ای خود را در سال جاری انجام دهد تا توانایی های تسلیحاتی خود را کامل کند.

قانونگذاران پس از یک جلسه توجیهی توسط سرویس اطلاعات ملی سئول (NIS) گفتند، کره شمالی تاکنون آزمایش‌های ICBM را فقط بر روی مسیرهای بلند انجام داده است، اما قبلاً قابلیت‌هایی را برای پرتاب آن‌ها در یک زاویه معمولی تضمین کرده است و آنها را قادر می‌سازد بسیار بیشتر پرواز کنند.

قانونگذاران گفتند که پیونگ یانگ ممکن است آزمایش ICBM را در یک مسیر معمولی انجام دهد تا بر ایالات متحده فشار بیاورد که اخیراً در منطقه مانورهای نظامی انجام داده است و در ماه های آینده تمرینات گسترده تری را برنامه ریزی می کند.

این نشست در حالی برگزار شد که نیروی دریایی آمریکا، کره جنوبی و ژاپن روز چهارشنبه مانورهای تاکتیکی مشترکی را در آب های بین همسایگان آسیایی برگزار کردند.

وزارت دفاع ژاپن اعلام کرد که یک کشتی اسکورت ژاپنی و ناوشکن‌های آمریکایی و کره جنوبی به تمرینات با هدف افزایش پاسخ‌های موشکی بالستیک سه جانبه پیوستند.

کره شمالی روز شنبه یک ICBM و دو موشک بالستیک کوتاه برد دیگر را در روز دوشنبه شلیک کرد و خواهر قدرتمند کیم جونگ اون، رهبر این کشور تهدید کرد که بسته به رفتار ایالات متحده از اقیانوس آرام به عنوان محدوده شلیک استفاده خواهد کرد.

یو سانگ بوم یکی از اعضای کمیته اطلاعات پارلمانی، پس از جلسه توجیهی به خبرنگاران گفت: موشک های ICBM تاکنون در یک زاویه معمولی پرتاب نشده اند، اما کره شمالی تمام توانایی ها را دارد و به نظر می رسد در حال آماده سازی یک جدول زمانی برای تقویت اثر فشار بر ایالات متحده است.

کره شمالی ممکن است تلاش کند با ICBM و آزمایش های هسته ای آمریکا را تحت فشار قرار دهد
در این عکس که توسط خبرگزاری مرکزی کره شمالی (KCNA) منتشر شده است، یک موشک بالستیک قاره پیمای هواسونگ-15 (ICBM) در فرودگاه بین المللی پیونگ یانگ، در پیونگ یانگ، کره شمالی در 18 فوریه 2023 پرتاب شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در صورتی که وضعیتی در شبه جزیره کره رخ دهد که هیچ کس نمی‌خواهد... (گوترش) هرگز نمی‌تواند از مسئولیت سنگین آن رهایی یابد.»

Image