قیمت نفت

نفت خام

قیمت نفت در شرایطی در روز چهارشنبه ثابت مانده که بازار منتظر اطلاعات تورم آمریکاست تا تأثیر آن بر روند افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را بررسی کند.

 قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 6 سنت معادل 0.07 درصد افزایش به 85 دلار و 67 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 4 سنت معادل 0.05 درصد افزایش 81 دلار و 57 سنت معامله می‌شود.

 قیمت نفت حدود 2 درصد در روز سه‌شنبه در بحبوحه خوش‌بینی نسبت‌به پایان دوره افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا افزایش یافت.

 انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا 0.4 درصد در ماه مارس نسبت به ماه قبل و 5.6 درصد به‌صورت سالانه افزایش یافته باشد.

پاتریک پارکر، رئیس بانک فدرال رزرو فیلادلفیا در روز سه‌شنبه ابراز امیدواری کرد بانک مرکزی آمریکا به‌زودی به سیاست افزایش نرخ بهره پایان دهد، اما تحلیلگران عقیده دارند تورم بالاتر از حد انتظار می‌تواند باعث یک افزایش 25 واحدی دیگر در نرخ بهره شود.

 دراین‌بین، اطلاعات مؤسسه نفت آمریکا نشان می‌دهد ذخایر نفت خام این کشور حدود 380 هزار بشکه در هفته منتهی به هفتم آوریل افزایش یافته است و این در حالی است که تحلیلگران یک کاهش 600 هزار بشکه‌ای را پیش‌بینی کرده بودند.

 صندوق بین‌المللی پول در روز سه‌شنبه دورنمای خود از رشد اقتصاد دنیا در سال جاری میلادی را تحت تأثیر افزایش نرخ بهره بانک‌های مرکزی پایین آورد که می‌تواند تأثیر منفی بر تقاضای نفت داشته باشد.

قیمت نفت
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ سنت معادل ۰.۰۷ درصد افزایش به ۸۵ دلار و ۶۷ سنت رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

بازار همچنین منتظر گزارش ماهانه اوپک و آژانس بین‌المللی انرژی است که قرار است در روزهای پنجشنبه و جمعه منتشر شود. بدین‌ترتیب شرایط عرضه و تقاضای نفت مشخص‌تر خواهد شد.

برچسب ها
Image