تغییر HPCL از دلار به درهم و روبل برای پرداخت هزینه نفت روسیه

نفت خام

شرکت هندوستان پترولیوم (HPCL) به طور فزاینده ای از دلار به درهم و روبل برای پرداخت نفت روسیه برای جلوگیری از مشکلات ناشی از سقف قیمتی اعمال شده توسط کشورهای G-7 تغییر می کند.

این شخص گفت که HPCL که 2 میلیون تن نفت خام روسیه از مجموع 17 میلیون تن فرآوری شده در سال مالی جاری را استفاده کرده است، به دنبال خودداری بانک های خارجی از پردازش پرداخت ها به دلار، به ارزهای امارات متحده عربی و روسیه تغییر می کند.

یکی دیگر از پالایشگاه های هندی نیز گفت که برای پرداخت های نفت روسیه از دلار به درهم و روبل تغییر می کنند، کشورهای گروه 7 سقف قیمتی 60 دلار در هر بشکه را برای نفت خام روسیه در 5 دسامبر با مهلت 45 روزه وضع کرده بودند.

سرمایه‌داران، بازرگانان و بیمه‌گران از حمایت از هرگونه معامله نفتی روسیه که بالاتر از سقف منعقد شده است، منع شده‌اند، فرد مورد اشاره در بالا با اشاره به افزایش واردات نفت روسیه گفت: نفت خام به جریان خود ادامه می دهد.

روسیه در حال حاضر بزرگترین صادرکننده نفت خام به هند است و 28 درصد از کل واردات این کشور در ژانویه را تشکیل می دهد که این رقم در سال 2021 کمتر از یک درصد بود.

پالایشگاه‌ها نفت خام روسیه را بیشتر و بیشتر مصرف می‌کنند، زیرا با تخفیف در دسترس است، اما توانایی خود برای پردازش آن محدود شده است. (طراحی پالایشگاه ها اجازه رژیم خام خاص را می دهد)

تغییر HPCL از دلار به درهم و روبل برای پرداخت هزینه نفت روسیه
هندوستان پترولیوم، شرکت نفت و گاز دولتی هند است که دفتر مرکزی آن در شهر بمبئی، مهاراشترا مستقر می‌باشد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

راهکار روسیه برای جلوگیری از کاهش ارزش روبل، فروش نفت و گاز خود به روبل بوده است.

Image