پیش بینی روسیه درآمد 11 میلیارد دلاری از صادرات انرژی با وجود تحریم ها است

اقتصاد

روسیه انتظار دارد که درآمد اضافی نفت و گاز به 1 تریلیون روبل یا 11 میلیارد دلار در پنج ماه آخر سال با وجود تحریم ها، تحریم ها و سقف قیمت ها برسد.

به گفته منابع ناشناس، وزارت دارایی امیدوار است که درآمدهای کلان را برای پوشش کسری بودجه خود که به لطف جنگ در اوکراین شکوفا شده است، قرار دهد، اگرچه قوانین مالی حکم می کند که درآمدهای نفتی باید برای خرید ارز خارجی برای ذخایر صندوق رفاه ملی استفاده شود.

اما طبق بیانیه ای که این هفته توسط وزارت دارایی منتشر شد، این قوانین ممکن است تغییر کند.

در بیانیه روز پنجشنبه آمده است: دولت ممکن است استفاده از صندوق رفاه ملی را برای تأمین هزینه‌های اضافی بودجه فدرال در دوره گذار 2023-2024 کاهش دهد.

11 میلیارد دلار اضافی علاوه بر سطح پایه تعیین شده در بودجه کشور است.

تا کنون در سال جاری، روبل در مقایسه با دلار ضعیف شده است - که به معنای درآمد بیشتر روبلی برای دولت است.

ایالات متحده همچنان چشم انداز مثبتی در مورد سقف قیمتی G7 برای نفت روسیه دارد - سقف قیمتی که برای کاهش درآمدهای نفت و گاز این کشور طراحی شده بود تا هزینه کمتری برای تلاش های خود در اوکراین داشته باشد.

یکی از مقامات خزانه داری آمریکا گفت: رویکرد ما به قلب مهم ترین منبع مالی کرملین ضربه زده است.

قبل از جنگ، درآمدهای نفتی حدود یک سوم کل بودجه روسیه را تشکیل می داد، اما در سال 2023 این رقم به 25٪ کاهش یافت.

پیش بینی روسیه درآمد 11 میلیارد دلاری از صادرات انرژی با وجود تحریم ها است
درآمدهای اضافی حاصل از درآمدهای نفت و گاز با وجود کاهش 47 درصدی درآمدهای نفت و گاز روسیه به 3.38 تریلیون روبل (37.4 میلیارد دلار) در نیمه اول سال نسبت به مدت مشابه در سال 2022 است. در پنج ماهه اول سال. کسری بودجه روسیه به 42 میلیارد دلار رسید که این به لطف آنچه عملیات نظامی ویژه در اوکراین نامیده می شود.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

علیرغم چشم انداز افزایش درآمدهای نفتی، روسیه در ماه سپتامبر اعلام کرد که قصد دارد صادرات خود را به میزان 300000 بشکه در روز کاهش دهد - بیانیه ای که به افزایش قیمت نفت کمک کرد.

Image