افزایش قیمت فروش نفت عربستان به آسیا

نفت خام

عربستان به عنوان بزرگترین صادر کننده نفت دنیا پس از تمدید کاهش تولید داوطلبانه خود برای ماه سپتامبر اعلام کرد قیمت اکثر درجات نفت خام خود را برای فروش به آسیا در ماه آینده میلادی بالا می‌برد.

شرکت نفت آرامکو اعلام‌کرد عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک به آسیا را در ماه سپتامبر 30 سنت نسبت به ماه اوت افزایش داده و به 3 دلار و 50 سنت بالاتر از متوسط شاخص عمان/دبی رسانده است.

قیمت فروش نفت عربستان به اروپا هم 2 دلار در هر بشکه بالا رفته و به 5 دلار و 80 سنت بالاتر از شاخص نفت خام برنت رسیده است. عربستان قیمت فروش نفت به شمال آمریکا را تغییری نداده و روی 7 دلار و 25 سنت بالاتر از شاخص نفت ترش آرگوس نگه داشته است.

این کاهش تولید حجم تولید عربستان را در ماه سپتامبر به 9 میلیون بشکه در روز می‌رساند.

افزایش قیمت فروش نفت عربستان به آسیا
عربستان در روز پنجشنبه اعلام کرد کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود را در ماه سپتامبر ادامه می‌دهد و احتمال تمدید دوباره این کاهش تولید یا بیشتر شدن حجم آن وجود دارد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

شرکت نفت آرامکو اعلام‌کرد عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک به آسیا را در ماه سپتامبر ۳۰ سنت نسبت به ماه اوت افزایش داده و به ۳ دلار و ۵۰ سنت بالاتر از متوسط شاخص عمان/دبی رسانده است.

Image