قیمت نفت

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۵۴ سنت معادل ۰.۶۴ درصد کاهش به ۸۴ دلار و ۴۵ سنت رسید.

قیمت نفت در روز دوشنبه کاهش یافته اما در بالاترین سطح طی سه ماه گذشته و در آستانه بزرگترین افزایش ماهانه قرار دارد، انتظار تمدید کاهش تولید داوطلبانه عربستان در ماه سپتامبر و کمبود عرضه در بازار جهانی از قیمت نفت حمایت کرده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 54 سنت معادل 0.64 درصد کاهش به 84 دلار و 45 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 40 سنت معادل 0.50 درصد کاهش 80 دلار و 18 سنت معامله می‌شود.

کاهش عرضه جهانی نفت و انتظار توقف روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا قیمت نفت خام برنت و نفت آمریکا را در روز جمعه به بالاترین رقم از ماه آوریل رساند. هر دوی این شاخص‌های نفتی پنجمین هفته پیاپی افزایش قیمت را تجربه کردند و و در آستانه بزرگترین افزایش قیمت ماهانه از ژانویه 2022 قرار دارند.

تحلیلگران بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس می‌گویند قیمت نفت 18 درصد از اواسط ماه ژوئن افزایش یافته که نتیجه تقاضای بالا و کاهش تولید عربستان است که باعث کمبود عرضه در بازار شده است. از طرف دیگر بازار بدبینی خود نسبت به رشد اقتصاد را کنار گذاشته است.

این بانک قیمت نفت خام برنت را برای آخرین ماه سال جاری میلادی 86 دلار پیش بینی کرده و انتظار دارد قیمت نفت در سه ماهه دوم 2024 به 93 دلار در هر بشکه برسد.

قیمت نفت
گلدمن عقیده دارد تقاضای بالا باعث کمبود بیش از حد انتظار عرضه نفت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی یعنی 1.8 میلیون بشکه در روز می‌شود. این بانک کمبود عرضه در سال آینده میلادی را 0.6 میلیون بشکه در روز پیش بینی می‌کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

در این بین انتظار می‌رود عربستان کاهش تولید داوطلبانه خود را در ماه سپتامبر هم ادامه دهد و یک میلیون بشکه در روز از تولید خود را کم کند.

Image