قیمت نفت خام

نفت خام

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۴۶ سنت معادل ۰.۵۹ درصد افزایش به ۷۸ دلار و ۱۵ سنت رسید.

تمرکز سرمایه‌گذاران بر کاهش تولید روسیه و عربستان به عنوان بزرگترین صادرکنندگان نفت دنیا و همچنین پایین آمدن ارزش دلار باعث افزایش قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز سه شنبه شد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 46 سنت معادل 0.59 درصد افزایش به 78 دلار و 15 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 48 سنت معادل 0.66 درصد افزایش، 73 دلار و 47 سنت معامله می‌شود.

احتمال افزایش دوباره نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باعث کاهش یک درصدی قیمت نفت در روز دوشنبه شده بود.

کاهش عرضه نفت از سوی بزرگترین صادر کنندگان نفت دنیا یعنی عربستان و روسیه در ماه اوت به بالا رفتن قیمت نفت کمک کرده است، شاخص دلار هم به پایین‌ترین رقم طی دو ماه گذشته رسیده و خرید نفت را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده است. (بدین ترتیب تقاضا برای نفت بالاتر می‌رود)

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد موسسه اواندا عقیده دارد تنها چیزی که می‌تواند قیمت نفت را ازمحدوده فعلی پایین‌تر بیاورد افزایش شدید تورم در آمریکا و سخت‌تر شدن سیاست‌های مالی فدرال رزرو است.

در حالی که مقامات بانک مرکزی آمریکا می‌گویند فدرال رزرو احتمالاً نرخ بهره را باز هم جهت پایین آوردن تورم افزایش می‌دهد اما برخی مقامات این بانک هم از پایان زود هنگام روند افزایش نرخ بهره خبر دادند.

تاجران همچنین انتظار دارند چین اقدامات بیشتری جهت حمایت از بهبود اقتصادی انجام دهد و به بالا رفتن تقاضا برای نفت کمک کند.

عربستان هفته گذشته اعلام کرد کاهش تولید داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای خود را در ماه اوت ادامه می‌دهد و روسیه هم از کاهش 500 هزار بشکه‌ای صادرات خود خبر داد.

قیمت نفت خام
تاجران همچنین منتظر انتشار خبر ذخایر نفت آمریکا در این هفته هستند که قرار است امروز منتشر شود تحلیلگران انتظار افزایش 200 هزار بشکه‌ای این ذخایر را دارند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اطلاعات مربوط به شاخص قیمت مصرف کننده در آمریکا و همچنین گزارشات اقتصادی چین به زودی منتشر می‌شود که می‌تواند دورنمای تقاضا را مشخص کند.

برچسب ها
Image