اولین خودروی برقی بنتلی که با فناوری خودران دستی

خودروی برقی

گزارش ها مبنی بر این است که اولین خودروی تمام الکتریکی (EV) بنتلی از فناوری رانندگی خودکار (hands-off) بهره می‌برد.

مدیر عامل بنتلی، آدریان هالمارک، تایید کرد که اولین خودروی الکتریکی این برند بریتانیایی در ابتدا رانندگی جزئی در بزرگراه ها را ارائه می دهد، رانندگی کاملاً خود مختار بعداً به‌طور بالقوه از طریق به‌روزرسانی‌های نرم‌ افزار ارائه خواهد شد.

هالمارک گفت: اجازه دهید واضح بگویم - من برای ساختن یک بنتلی برقی عجله دارم.

به عنوان یک برند، ما باید در خط مقدم باشیم، و واضح است که تقاضای مطلق از سوی مشتریان خاصی برای آن وجود دارد - از جمله گروه هدف جدیدی از مشتریان که آن را می‌خواهند، نه فقط برای رعایت مقررات، بلکه به این دلیل که برای آنها مطلوب است.

اما مسئله این است که آیا ما می‌توانیم خودرویی بسازیم که با ارزش‌های ما مطابقت داشته باشد - و امروز نمی‌توانیم.

معمای این است که چگالی توان باتری کافی را بدست آوریم، ماژول های کنترل باتری را تا حد امکان کارآمد کنیم و سپس خودرویی ایجاد کنیم که هوا، مقاومت غلتشی و سایر پارامترهای مورد نیاز را برای کارآمدترین عملکرد ممکن ارائه دهد.

امروزه، با فناوری موجود، مانند خرید باتری است که فقط می تواند یک لامپ را تا نصف ظرفیتش روشن کند، باتری که اندازه مناسبی برای بنتلی داشته باشد، برد مورد نیاز را نمی دهد، باتری که برد مورد نیاز را ارائه می دهد، خودرو را بیش از حد سنگین می کند و غیره - این معادله به هر سمتی که آن را خم کنید کار نمی کند.

هالمارک همچنین تایید کرد که بنتلی از فناوری Super Vision Mobileye استفاده خواهد کرد، سیستم Super Vision دارای 11 دوربین است و همچنین در پورشه Macan EV مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

اگرچه در ابتدا تصور می شد که خودروی برقی آینده بنتلی یک سدان یا کراس اوور سواری بالا خواهد بود، اما می تواند یک کوپه دو در اسپرت نیز باشد و هالمارک سال گذشته فاش کرد که اولین خودروی برقی بنتلی تا 1400 اسب بخار قدرت خواهد داشت و می‌تواند در عرض 1.5 ثانیه از 0 تا 60 مایل در ساعت بپیماید.

چنین آماری برای یک کراس اوور، حتی در عصر برق، بعید است.

گفته می شود، این هنوز یک احتمال است، هالمارک همچنین به نسخه کندتر (با قدرت و اسب بخار کمتر) اولین خودروی برقی بنتلی اشاره کرد که هدف آن مشتریانی است که نسخه 1400 اسب بخاری را به طرز ناراحت کننده ای سریع می بینند.

بنتلی از سال 2025 تا 2030 هر سال یک وسیله نقلیه الکتریکی جدید روانه بازار خواهد کرد.

رولز رویس، دیگر سازنده لوکس مشهور بریتانیایی، قرار است اولین خودروی برقی خود را در پاییز امسال عرضه کند. این خودرو که Spectre نام دارد، یک کوپه لوکس است که بر اساس پلتفرم مشابه فانتوم و کولینان با موتور احتراقی ساخته شده است.

Spectre دارای طرح دو موتوره است و انرژی خود را از یک بسته باتری 120 کیلووات ساعتی تامین می کند.

برد الکتریکی دو درب 310 مایل است و با سرعت 0-60 مایل در ساعت 4.4 ثانیه و حداکثر سرعت 155 مایل در ساعت، اسپکتر به اندازه کافی سریع است - اگرچه منصفانه است که بگوییم خودروی برقی بنتلی احتمالاً در یک سرعت دویدن در خط مستقیم جلو خواهد رفت.

اولین خودروی برقی بنتلی که با فناوری خودران دستی
این خودروساز لوکس همچنین بیش از 3 میلیارد دلار در تأسیسات Crewe سرمایه گذاری می کند تا به طور کامل آن را برای عصر الکتریکی بازسازی کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

گرند تور برقی Bentley در سال 2025 به طور کامل رونمایی و عرضه خواهد شد.

Image