چین در خط مقدم توسعه تسلیحات هسته ای

هسته‌ای

علیرغم افزایش ذخایر تسلیحات هسته ای چین، روسیه و ایالات متحده همچنان دارای بیشترین کلاهک های هسته ای هستند که مجموعاً بیش از 8000 کلاهک دارند، با احتساب سلاح هایی که برای برچیدن برنامه ریزی شده اند، این رقم از 11000 فراتر می رود.

جدیدترین ارقام سیپری که امروز منتشر شد، افزایش سالانه تعداد جهانی کلاهک های هسته ای ذخیره شده را نشان می دهد.

همانطور که اینفوگرافیک زیر نشان می دهد، چین در خط مقدم این تیک رو به بالا قرار دارد و تخمین زده می شود که 60 سلاح به مجموعه سلاح های هسته ای مستقر یا ذخیره شده خود بین ژانویه 2022 و ژانویه 2023 اضافه کند.

چین در میانه راه نوسازی و گسترش زرادخانه هسته‌ای خود قرار دارد.

انتظار می‌رود ذخایر هسته‌ای این کشور در دهه آینده به رشد خود ادامه دهد و برخی پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که حداقل به اندازه روسیه یا ایالات متحده موشک‌های بالستیک قاره‌پیما مستقر خواهد کرد.

در آن دوره، با این حال، انتظار می‌رود که ذخایر کلاهک هسته‌ای چین همچنان کوچک‌تر از هر یک از این کشورها باقی بماند.

با وجود رشد ذخایر چین، روسیه و ایالات متحده همچنان بیشترین مقدار را دارند، خماری از جنگ سرد، این دو کشور دارای زرادخانه ترکیبی بیش از 8000 کلاهک هستند.

با احتساب بازنشستگان و در نظر گرفته شده برای برچیدن، این رقم به بیش از 11000 نفر می رسد.

چین در خط مقدم توسعه تسلیحات هسته ای
آمارهای اخیر SIPRI نشان می دهد که چین از ژانویه 2022 تا ژانویه 2023 حدود 60 سلاح هسته ای را به زرادخانه مستقر یا ذخیره شده خود اضافه کرده است. SIPRI بیان می کند که چین به طور قابل توجهی در حال مدرن سازی و گسترش زرادخانه هسته ای خود است و انتظار می رود در دهه آینده به اندازه روسیه یا ایالات متحده موشک های بالستیک قاره پیما مستقر کند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

اما همچنان آمریکا تنها استفاده کننده از بمب اتم و انگلیس و فرانسه بعد از آمریکا در رتبه های دوم و سوم استفاده کنندگان از تسلیحات حاوی اورانیوم ضعیف شده هستند.

برچسب ها
Image